ASUS ROG RYUJIN 240 Sıvı soğutma alınır mı?

AwayFromTheWorld

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerindeki Noctua fanlar, çok kaliteli ama fan sesi 29 desibel Noctua'nın 10-17-19 desibellerde çalışan fanları var. Ayrıca radyatörü de 30 desibel ses üretiyor. Çok pahalı ve gürültülü bir seçim olabilir gibi geldi. Onun yarı fiyatına Noctua'nın hava soğutmalarını tercih ederdim. Karar sizin.

Kıyacak paranız varsa alın tabii ki, güzel ürün. Ben sessizlik ve soğutma ikisi bir arada tercihinde olurdum. O yüzden yarı fiyatına Noctua hava soğutma seçerdim, hem sessiz hem adeta buzdolabı gibi. Noctua 6 yıl garantili, Asus 3.
Asus herşeyi üretiyor, bir alanda uzmanlaşmış fan ve soğutma konusunda kaliteli bir marka tercih etmek bana daha yakın görünüyor.
İlla sıvı soğutma olmalı derdindeyseniz. Yine alman markası (Noctua Avusturya) Be Quiet ürünleri çok iyi. Fanlarını kullanıyorum. Muazzam. Sıvı soğutma seçenekleri de var.

Görsel olarak Asus daha iyi gelebilir tabi haklısınız.
Bence alınır, mis gibi kullanılır.

NZXT Kraken X62 ve X72'ye de bakabilirsin alternatif olarak.
Üzerinde Noctua fanlı Asus bakıyor adam.Nzxt onun alternatifi nasıl olsun:):)

Son düzenleme:
Okuduğunuzu anlayın önce. Alternatif olarak öneren sizsiniz, Nzxt kötüdür demedim, Noctua ile kıyaslanmaz dedim. Biri Ferrari bakarken alternatif toyota var denir mi? Soğutma performanslarını gürültü oranlarını sitelerinden bakın karşılaştırın anlarsınız. Herşeye de allahı karıştırmayın. Okuduğunuzu anlayın önce. Nzxt kendi sitesinde belirtiyor 38 desibel oran vermiş. Noctua 19-24 arası.

Toyota var denir mi?
Toyota içinde Lexus'u barındırdığını da düşünürsek, değer olarak Ferrari'den iyi ama @temmuzz abi 😂. Noctua kullandım güzel ama şuan Corsair HD120 kullanıyorum. Emin olun daha iyi 👍. NZXT fanları, Noctua ile kafa kafaya rahat gidebilir ki sıvı soğutma yönünden Asus'dan daha tecrübeli onun için @Shimada Sensei'ya katılıyorum.

Çok üst düzey sistem için belki alınabilir ama orta karar bir sistemde OC yapılmadan kullanılacaksa, hatta OC yapılacaksa bile ölü masraf olur.Hesaplı kule tipi soğutucu iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı