ASUS ROG Ryujin vs Corsair iCUE H170i Elite Capellix

Bende Corsair H150i Elite Capellix beyaz var ve bir önceki sıvı soğutmaya göre 25 derece fark gösterdi, ASUS sıvı soğutmada her şeydeki gibi kaliteli yapıyor ama her üründekinden daha fazla kazık atıyor AiO sıvı soğutucu ürünlerinde.

H170i modelini 7000X kasamda kullanıyorum. 5900X işlemci tüm çekirdekler 4.75 GHz hızında çalışırken boşta 50 dereceyi geçmiyor. PUBG oynarken Max 60 derece, CS:GO oynarken Max 55 derece. Fan hızları ve pompa dengeli modda.

Eğer iş render performansına gelecek olursa SolidWorks'te çizdiğim bir ürünü (karavan ve tekne) keyshot ile 4K render alırken Max 70-75 arasında gidip geliyor.

H170i modelini 7000X kasamda kullanıyorum. 5900X işlemci tüm çekirdekler 4.75 GHz hızında çalışırken boşta 50 dereceyi geçmiyor. PUBG oynarken Max 60 derece, CS:GO oynarken Max 55 derece. Fan hızları ve pompa dengeli modda.

Eğer iş render performansına gelecek olursa SolidWorks'te çizdiğim bir ürünü (karavan ve tekne) keyshot ile 4K render alırken Max 70-75 arasında gidip geliyor.
İşlemci oc mi oluyor 4.5 te çalışıyor değil mi normalde tüm çekirdekleri, çünkü bendede 11700k var 5ghz tüm çekirdeklerde 4.6ghz de çalışıyor şimdi anakart servise gitti gelince z590 olduğu için asusun oc modunu açıp tüm çekirdekleri bu soğutucu ile 4.9 a çıkarmayı düşünüyorum

İşlemci OC mi oluyor 4.5'te çalışıyor değil mi normalde tüm çekirdekleri, çünkü bende de 11700k var 5GHz tüm çekirdeklerde 4.6GHz de çalışıyor şimdi anakart servise gitti gelince Z590 olduğu için ASUS'un OC modunu açıp tüm çekirdekleri bu soğutucu ile 4.9'a çıkarmayı düşünüyorum.

Özür dilerim 4.75 değil 4.85 dikkat etmemişim yazarken. 11700k tüm çekirdeklerde 5 GHz değildir tek çekirdektedir emin misiniz? Ben manuel olarak OC yaptım.

Özür dilerim 4.75 değil 4.85 dikkat etmemişim yazarken. 11700k tüm çekirdeklerde 5 GHz değildir tek çekirdektedir emin misiniz? Ben manuel olarak OC yaptım.
Tüm çekirdeklerde 4.6 dedim zaten orda 11700k 5ghz olarak geçiyor ondan sonra yazınca virgül koymadığım için yanlış anlamışsınız ama anakart servisten gelince zaten tüm çekirdeklerde 4.9 5ghz yapmayı düşünüyorum çünkü soğutucum baya iyi soğutuyor corsair h150i elite capellix White , kasamda thermaltake view 51 snow Edition Full tower bir kasa, zaten her tarafından hava girişleri ve çıkışlarıda var

Tüm çekirdeklerde 4.6 dedim zaten orada 11700k 5GHz olarak geçiyor ondan sonra yazınca virgül koymadığım için yanlış anlamışsınız ama anakart servisten gelince zaten tüm çekirdeklerde 4.9 5GHz yapmayı düşünüyorum çünkü soğutucum bayağı iyi soğutuyor Corsair H150i Elite Capellix white, kasamda Thermaltake view 51 snow Edition Full Tower bir kasa, zaten her tarafından hava girişleri ve çıkışları da var.

Olabilir mühim değil. Lakin tüm çekirdekleri Custom soğutucu olmadan 5 GHz çok çok zor bir değer. Yine de deneyebilirsiniz fakat ben 420mm soğutucu ile 1.4 voltajda 4.9 GHz de kapanma sorunları yaşamıştım yine de deneyip burada paylaşırsanız aynı işlemciyi kullanan kişilere rehber olacaksınızdır.

Olabilir mühim değil. Lakin tüm çekirdekleri Custom soğutucu olmadan 5 GHz çok çok zor bir değer. Yine de deneyebilirsiniz fakat ben 420mm soğutucu ile 1.4 voltajda 4.9 GHz de kapanma sorunları yaşamıştım yine de deneyip burada paylaşırsanız aynı işlemciyi kullanan kişilere rehber olacaksınızdır.

Tamamdır teşekkür ederim, lakin konuya açıklık getireyim manuel olarak bir overclock yapmayacağım ASUS ROG STRIX Z590'a Gaming anakartım da bulunan akıllı sistemi kullanarak otomatik OC yapacağım AI optimization ı kullanarak, tahminimce 4.8 4.9 a çeker diye düşünüyorum çünkü max yükte 45 derecede tutabiliyor corsair yinede ben buraya dönüş yapacağım

Bende ROG Crosshair X570 Dark Hero anakart var sizin dediğiniz gibi OC yaptığım zaman yine 4.8 GHz hızlarını görüyorum fakat bu sürekli olmuyor maalesef ben bundan dolayı manuel OC yapıp kullanıyorum şu an stabil söylediğim dereceleri de geçmiyor. 360 ve 420 arasında gerçekten büyük fark var.

Son düzenleme:
Bende ROG Crosshair X570 Dark Hero anakart var sizin dediğiniz gibi OC yaptığım zaman yine 4.8 GHz hızlarını görüyorum fakat bu sürekli olmuyor maalesef ben bundan dolayı manuel OC yapıp kullanıyorum şu an stabil söylediğim dereceleri de geçmiyor. 360 ve 420 arasında gerçekten büyük fark var.

Sürekli olmuyordan kasıt ne oluyor tam olarak, ayrıca evet 360 ve 420 arasında fark 3 4 derece gibi bir değer vardır ancak bu değer farkının olmasının en büyük sebebi radyatörün 12 değil 15 tane soğutma peteğinin olmasından ve 140mm fanların daha fazla ve daha basınçlı hava üflemesinden kaynaklanıyor ama işte benim sistemim beyaz ve beyaz H170i bulunmamakta olsaydı kesinlikle bende H170i alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı