ASUS ROG Ryujin vs Corsair iCUE H170i Elite Capellix

Ryujin 2 görsellik olarak güzel olsa da performans olarak tam anlamıyla zirveye oynayan bir model değil ama oldukça kaliteli bir ürün. Pompası Asetek, fanları Noctua, ekranı 3.5"; daha ne olsun :D Tabi fiyatı da ona göre biçiliyor...

Sürekli olmuyordan kasıt ne oluyor tam olarak, ayrıca evet 360 ve 420 arasında fark 3 4 derece gibi bir değer vardır ancak bu değer farkının olmasının en büyük sebebi radyatörün 12 değil 15 tane soğutma peteğinin olmasından ve 140mm fanların daha fazla ve daha basınçlı hava üflemesinden kaynaklanıyor ama işte benim sistemim beyaz ve beyaz H170i bulunmamakta olsaydı kesinlikle bende H170i alırdım.

Daimi 4.8 GHz hızlarında çalışmıyor demek.

Kaç mm aldınız, ayrıca söylemedim ama Corsair'e sonradan LCD ekran takıldığını biliyor muydunuz.

Şöyle söyleyeyim ROG ryujin da LCD ekran olmasa yine alırdım 6 yıl garantisi ve kullandığı pompa fan kaliteli :). Bütün bilgisayar parçalarım ASUS klavye ve mouse hariç.

Ryujin 2 görsellik olarak güzel olsa da performans olarak tam anlamıyla zirveye oynayan bir model değil ama oldukça kaliteli bir ürün. Pompası asetek, fanları Noctua, ekranı 3.5"; daha ne olsun :D tabii fiyatı da ona göre biçiliyor...

İlk defa böyle bir yorum görüyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama yabancıların ve Türklerin yorumu olarak en üst performans veren soğutuculardan birisidir.

Şöyle söyleyeyim ROG ryujin da LCD ekran olmasa yine alırdım 6 yıl garantisi ve kullandığı pompa fan kaliteli :). Bütün bilgisayar parçalarım ASUS klavye ve mouse hariç.

İlk defa böyle bir yorum görüyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama yabancıların ve türklerin yorumu olarak en üst performans veren soğutuculardan birisidir.

Yok kral modart PC'nin incelemelerini izlersen H150i ile ryujinin 5 derecelik farka sahip olduğunu görürsün, şahsen 6 yıllık garantisi olması benim için dex avantaj tek bir üründe durmayı çok seven biri değilim 3 yıl garanti gayet yeterli, ayrıca insanları 6 yıl garanti vererek çekiyor ama o 6 yılda ryujin 4 çıkar ve onu almak istersin emin ol.

Yok kral modart PC'nin incelemelerini izlersen H150i ile ryujinin 5 derecelik farka sahip olduğunu görürsün, şahsen 6 yıllık garantisi olması benim için dex avantaj tek bir üründe durmayı çok seven biri değilim 3 yıl garanti gayet yeterli, ayrıca insanları 6 yıl garanti vererek çekiyor ama o 6 yılda ryujin 4 çıkar ve onu almak istersin emin ol.

Eğer ileriye dönük daha iyi bir ürün çıkar kafasında düşünürsen bu işin işinden çıkamayız ve bilgin olsun herkesin düşüncesi farklı tabii ki ona bir şey demeyeyim şimdiden, ben bir şey almak istersem pahalı bir şey alırım ki uzun vadede götürsün. H150i muhabbeti ona bakarsan H170i Capellix'le de çok fark yok. İşin kısacası bu işin içinden çıkamazsın.

Eğer ileriye dönük daha iyi bir ürün çıkar kafasında düşünürsen bu işin işinden çıkamayız ve bilgin olsun herkesin düşüncesi farklı tabii ki ona bir şey demeyeyim şimdiden, ben bir şey almak istersem pahalı bir şey alırım ki uzun vadede götürsün. H150i muhabbeti ona bakarsan H170i Capellix'le de çok fark yok. İşin kısacası bu işin içinden çıkamazsın.

Her pahalı ürün kaliteli ürün olmuyor maalesef. Ayrıca H150i ile H170i arasında nasıl çok fark yok onu anlamadım. Biri 360mm diğeri 420mm birinde 3 tane 120'lik fan var diğerinde 3 tane 140mm fan var arasındaki farklar kayda değer farklar.

Her pahalı ürün kaliteli ürün olmuyor maalesef. Ayrıca H150i ile H170i arasında nasıl çok fark yok onu anlamadım. Biri 360mm diğeri 420mm birinde 3 tane 120'lik fan var diğerinde 3 tane 140mm fan var arasındaki farklar kayda değer farklar.

Ben her pahalı bir ürün kalitelidir demedim, biraz daha para verip kaliteli bir şey almak isterim dedim. Ayrıca karşılaştırmaları izleyin farkı 3 5 derece, 3 5 derece için o kadar para vermek istemem.

Ben her pahalı bir ürün kalitelidir demedim, biraz daha para verip kaliteli bir şey almak isterim dedim. Ayrıca karşılaştırmaları izleyin farkı 3 5 derece, 3 5 derece için o kadar para vermek istemem.

İnternet ortamında hiç ryujin 360 ile H170i karşılaştırması görmedim ben hep H150i ile karşılaştırmışlar var ise eğer bana gönderir misiniz videoyu görmek isterim. Burada marka hayranlığı yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Benim sistemimde birçok parça ASUS fakat RAM'lar, sıvı soğutucu, fanlar, klavyem ve kasam Corsair kullandım. 360mm soğutucu ile 420mm soğutucu arasında kesinlikle farkın olduğu ortada fakat buradaki söz konusu sıcaklıklar aynı ortamda aynı termal macun ile aynı işlemci aynı frekansta mı kullanıldı bunlara bakmak gerekir. Kimi H170i alıp düşük kalitede termal macun kullanır sıcaklıkları ona göre olur kimi ryujin kullanır Thermal Grizzly kullanır. Aradaki 60mm fark ve fanların 120'den 140'a çıkması bir performans söz konusu. "ben bir şey almak istersem pahalı bir şey alırım ki uzun vadede götürsün." bu cümlenizden ben pahalı ürün daha iyidir anlamını çıkarmışım 1 ay önce ne düşünerek bunu böyle cevapladım bilmiyorum ama ortak paydada buluşmamıza sevindim. Cevabınızı bekliyorum. İyi sosyaller dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı