ASUS ROG Scope RX Red vs HyperX Alloy Origins Core

Bütçe
1500

ephy361

Hectopat
Daha fazla  
Bu 2 klavye arasında kaldım. Başka 1500'e kadar Red Switch klavye öneriniz varsa yazarsanız sevinirim (not: Cherry MX pek tercih etmek istemiyorum, ping sesi aşırı rahatsız edici + lubelayamam)

0 olarak 1500e ASUS ROG STRIX Scope RX Red'i alabiliyorum fakat 2 sorum olacak:
-4 ayaklı keycap kullanılıyor ve bu Logitech Romer G ile aynı, Romer G'de de keycaplerin kırılma sorunu vardı. Bu klavyede de aynı sorun var mı?
-Keycapler zamanla anladığım kadarıyla soyuluyor, soyulduğu vakit garanti kapsamında değiştirilebiliniyor mu? Keycapler farklı olduğu için piyasada muadilini bulamam maalesef.

HyperX'i 2. el 1300 civarına kgfli alabiliyorum, tek çekincem stabilizerların kötü olması.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Ben RX scope alırdım. RX optik Switch'ler kullanılıyor. Optik Switch bence mekanik Switch'e göre daha iyi ama bu kişiseldir.

Cevabınız için teşekkürler hocam, Switch'te 2 marka da çok kaliteli, RX optiğin çok övüldüğünü duydum da klavyeyi osu oynamak için alan birisi olarak wooting KB'lerden sonra HyperX Switch'lerini tercih ediyorlar, o yüzden kararsız kaldım. Aklım 0 olarak ASUS al diyor fakat keycaplerin kırılma ihtimalinden korkuyorum, gönlüm de HyperX al diyor ama 2. el olduğu için kargo+komisyon parası vs. içime sinmiyor. Kısacası 2 dere arasında kaldım. Öyle :D

Bende Türkiye'de satışa çıktığının 3. gününden itibaren Scope RX var. Tuşları hiç sökmedim ve kırılma olmadı. Tuşlar neredeyse hiç oynama yapmıyor ve Space tuşu çok iyi. Kablosuzu olsa alacağım ama maalesef yok.

HyperX bildiğin kadarıyla Türkçe Q değil. En azından ben alırken değildi.

Ben Scope RX tavsiye ederim. RGB aydınlatma profillerini de kendi hafızasına kaydedebiliyor. Razer gibi saçma sapan her PC açılışında renk döngüsü ile açılmıyor.

Bu arada keycap kırılma sorunu hiç görmedim forumda.

Bende Türkiye'de satışa çıktığının 3. gününden itibaren scope RX var. Tuşları hiç sökmedim ve kırılma olmadı. Tuşlar neredeyse hiç oynama yapmıyor ve space tuşu çok iyi. Kablosuzu olsa alacağım ama maalesef yok.

HyperX bildiğin kadarıyla Türkçe Q değil. En azından ben alırken değildi.

Ben scope RX tavsiye ederim. RGB aydınlatma profillerini de kendi hafızasına kaydedebiliyor. Razer gibi saçma sapan her PC açılışında renk döngüsü ile açılmıyor.

Cevabınız için teşekkürler hocam, Türkçe Q olması değil de Enter'ın büyük olması benim için çok iyi avantaj. Keycaplerde sorun yaşamadıysanız hocam demek ki kaliteli yapmışlar, Logitech'in ünlü (!) Romer G keycaplerden sonra çok korkar oldum bu tarza. HyperX'in garantisi de biraz sıkıntı gibi, garanti sorgulaması için ulaşmayı denedim de uzun süremi aldı. ASUS'ta daha hızlı en azından.

Hocam keycap kırılma olayını daha çok yabancı videoların altında gördüm, Türkçe videolarda da 1-2 tane arkadaşta görmüştüm de onlar da sök çıkarda kırmış olmalı. Sök çıkar yapmayacağım için sorun yok da Romer G gibi tuşa basarken fırlamadığı sürece sorun yok :D

Cevabınız için teşekkürler hocam, Türkçe Q olması değil de Enter'ın büyük olması benim için çok iyi avantaj. Keycaplerde sorun yaşamadıysanız hocam demek ki kaliteli yapmışlar, Logitech'in ünlü (!) Romer G keycaplerden sonra çok korkar oldum bu tarza. HyperX'in garantisi de biraz sıkıntı gibi, garanti sorgulaması için ulaşmayı denedim de uzun süremi aldı. ASUS'ta daha hızlı en azından.

Hocam keycap kırılma olayını daha çok yabancı videoların altında gördüm, Türkçe videolarda da 1-2 tane arkadaşta görmüştüm de onlar da sök çıkarda kırmış olmalı. Sök çıkar yapmayacağım için sorun yok da Romer G gibi tuşa basarken fırlamadığı sürece sorun yok :D
Rommer G malesef öyle. Bende sırf o yüzden almamıştım. Klavyede sade tasarım sevdiğim için alacaktım ama ASUS bu klavyeyi duyurunca bekledim. Klavye tam boy olmasına rağmen en minimal şekilde tasarlanmış.

Bu arada travel distance bunda cherry gibi 4 değil 3mm olduğu için daha iyi geliyor. Tuş algıladıktan sonra daha hızlı dibe ulaşıyor ve daha hızlı kullanabilmeni sağlıyor.

Rommer g maalesef öyle. Bende sırf o yüzden almamıştım. Klavyede sade tasarım sevdiğim için alacaktım ama ASUS bu klavyeyi duyurunca bekledim. Klavye tam boy olmasına rağmen en minimal şekilde tasarlanmış.

Bu arada travel distance bunda Cherry gibi 4 değil 3mm olduğu için daha iyi geliyor. Tuş algıladıktan sonra daha hızlı dibe ulaşıyor ve daha hızlı kullanabilmeni sağlıyor.

Ben de tasarım için alacaktım da her baktığım 2. el klavyede keycap veya çift tıklama problemi olunca kaçındım. 2 hafta önce ASUS'un ROG STRIX Deluxe TKL'ini deneme şansım oldu fakat Cherry MX modeliydi ve deli gibi ping sesi olduğu için iade etmek zorunda kaldım. RX Switch'lerde bu problem var mıdır acaba? HyperX'te sık olmasa da olduğu söyleniyor.

Şimdi ilk defa sen dediğin için kontrol ettim, sadece "i" harfinde tel sesi gibi dediğin ses geliyor, ama o da normal kullanırken değil kulağı yaklaştırınca duyuluyor.

Şimdi ilk defa sen dediğin için kontrol ettim, sadece "i" harfinde tel sesi gibi dediğin ses geliyor, ama o da normal kullanırken değil kulağı yaklaştırınca duyuluyor.

Anladım hocam, kullandığım Razer Huntsman'de bu sorunu yaşamıyordum ama denediğim durgod K320 ve STRIX Deluxe Cherry MX Red'de bu problem kulaklık takılıyken bile duyuluyordu. Cevaplarınız için teşekkür ederim, biraz daha fikir sahibi edindiğim zaman kararımı vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı