ASUS ROG STRIX 1080'i 2. el almak mantıklı mı?

TUMBULGOD

Centipat
Daha fazla  
Sahibinden de buldum 4500 TL civarı bir fiyata, bu kartı almak mantıklı mı? Ben nasıl test yapılır bilmiyorum.
Sistemim;
Ryzen 5 5600.
16 GB RAM.
550W PSU.

Arkadaşlarım WattMan yiyebileceğimi söylediler onun için AMD tarafından biraz korkuyorum.

Tam 8 ay olmuş :)

Zaman ne kadar hızlı geçiyor değil mi? Neyse konumuza dönelim. 8 aydır RX 6700 XT kullanıyorum ve 1 kere bile WattMan hatası almadım. Hatta benzeri hatalar bile almadım, sadece kendi isteğimle sürücü değiştirdim.

Fiyat bandım 4500 5000 civarı 2. el olarak alacağım RX5700 XT mantıklı mı yoksa 6000 serisine mi yönelmeliyim.

Fiyat bandım 4500 5000 civarı 2. el olarak alacağım RX5700 XT mantıklı mı yoksa 6000 serisine mi yönelmeliyim.
5000 serisinde daha çok var problem. 6000 serisinde daha az. Kısıtlı bütçen varsa ikinci el RX 6600 bulabilirsin bu fiyata. Benim kullandığım eski RX 6600 için konum var bu forumda bak istersen.

Ayrıca tekrar üstünden geçelim:

WattMan bir hata değildir. WattMan, yazılımsal bir problem yaşadığınızda ekran kartının kendini koruma amacıyla fabrika ayarlarına döndürdüğünü söyleyen bilgilendirme mesajının kodudur. Bu çok fazla yanlış bilgiye neden olduğu için son driver güncellemelerinde kaldırıldı ve artık sadece fabrika ayarlarına döndüğünü söylüyor, hiç bir yerde de WattMan yazmıyor.

Geri
Yukarı