ASUS ROG STRIX 18, i9-13980HX RTX 4080 iyi mi?

hallowenhex

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 TI SUPER
RYZEN 7 7800X3D
32 GB 5600 MHz DDR5 RAM
O kadar zorluyorsaniz az daha çıkıp buna bakın, alınmaz.

O kadar zorluyorsaniz az daha çıkıp buna bakın, alınmaz.

Peki bu sistem hangi masaüstü PC ile denk olur?

Peki bu sistem hangi masaüstü PC ile denk olur?
i7 13700 ile RTX 4070 ile RTX 4080 arasinda bir yerlerde olur masaustu tarafinda. Cihazin aynisini kullaniyorum. Ben 94K civarinda satin almistim. Sizin attiginiz linkte gereksiz pahali. Ha o parayi veririm diyorsaniz yukarida arkadasin attigi MSI cihazi almak daha mantikli. Yok 94K civarina bunu alabilirim diyorsaniz o zaman oneririm alabilirsiniz. 3 fan var ve sivi metal macun uygulanmis sekilde geliyor.

Minik bir düzeltme gerekiyor, laptop 4090 ekran kartları, kabaca masaüstündeki 4080 ekran kartlarına denktir. Masaüstündeki en güçlü işlemci ve ekran kartının, en güçlü laptop modellerinde tam bir karşılığı yoktur. Düz teknik karşılaştırmada FPS farkı vb olacaktır.

Ancak işlevsellik olarak bakarsak, bu ifade elbette kullanılabilir, muadili, karşılığı vb. doğal bir anlatımdır. Zira laptop 4090 üzeri bir kart yok zaten.

Minik bir düzeltme gerekiyor, laptop 4090 ekran kartları, masaüstündeki 4080 ekran kartlarına denktir. Masaüstündeki en güçlü işlemci ve ekran kartının, en güçlü laptop modellerinde tam bir karşılığı yoktur. Düz teknik karşılaştırmada FPS farkı vb olacaktır.

Ancak işlevsellik olarak bakarsak, bu ifade elbette kullanılabilir, muadili, karşılığı vb. doğal bir anlatımdır.
RTX 4080 masaustu ekran karti kullaniyordum birkac ay oncesine kadar. Genellikle 4K 100+ FPS civarinda dolasiyordu ultra ayarlarda AAA oyunlarda. Konudaki Asus G18 814JZ cihazi satin aldigimda yaptigim testlerde 4K yerine 2K olarak kullanmak zorunda kaldim ayni FPS degerlerini alabilmek icin. 4K icin cok tatmin edemiyor mobil RTX 4080.

i7 13700 ile RTX 4070 ile RTX 4080 arasinda bir yerlerde olur masaustu tarafinda. Cihazin aynisini kullanıyorum. Ben 94K civarinda satin almistim. Sizin attiginiz linkte gereksiz pahali. Ha o parayi veririm diyorsaniz yukarida arkadasin attığı MSI cihazi almak daha mantikli. Yok 94K civarina bunu alabilirim diyorsaniz o zaman oneririm alabilirsiniz. 3 fan var ve sivi metal macun uygulanmis sekilde geliyor.

RTX 4070 ne alaka?

Düzeltiyorum.
i9 13900KS+ RTX 4080 diyebilirim.

Geri
Yukarı