ASUS ROG STRIX 27.810 TL'ye alınır mı?

• Konuyu başlatan AGe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 2B
Gigabyte garantisi konusunda kötü yorum görmedim. Nitro 5'e göre çok daha kaliteli bir ürün ve ekran kartı 10-15W daha güçlü.
Evet öyledir tabiki. Demek istediğim nitro 5 daha uygun fiyatlı ya o sebeple sordum. O paralara alınır bir cihaz mı diye.
10870h var hocam. Sıkıntı çıkarmayacak bir işlemci. Eski nesilde kalsada 5800H'dan iyidir oyunda.
Nesil olarak bir nesil eski olması düşündürdü beni. Oyundan önce yazılım, tasarım, render gibi işler öncelikli benim için o işlerde nasıl 10870h ?

Evet öyledir tabii ki. Demek istediğim Nitro 5 daha uygun fiyatlı ya o sebeple sordum. O paralara alınır bir cihaz mı diye.

Nitro F/P'dır.

Nesil olarak bir nesil eski olması düşündürdü beni. Oyundan önce yazılım, tasarım, render gibi işler öncelikli benim için o işlerde nasıl 10870h?

Bildiğim kadarıyla bazı render türleri Intel ile optimize bazıları ise Intel ile AMD arasında öncelik vermiyor. Onu araştırmak lazım. Adobe de bir test vardı onda 10300H bile 4900HS e fark atıyordu sanırsam ama hatırlayamadım şu an.

Nitro F/P'dır.

Bildiğim kadarıyla bazı render türleri Intel ile optimize bazıları ise Intel ile AMD arasında öncelik vermiyor. Onu araştırmak lazım. Adobe de bir test vardı onda 10300H bile 4900HS e fark atıyordu sanırsam ama hatırlayamadım şu an.
O kısım düşündürüyor beni de ama örnek veriyorum intel ile optimize çalışan bir program amd ile açıldığında performans olarak yerlerde sürünmez diye düşünüyorum doğru mu sizce ? Yani oyun önceliği olmadığı için intel nedense daha mantıklı geliyor?

O kısım düşündürüyor beni de ama örnek veriyorum Intel ile optimize çalışan bir program AMD ile açıldığında performans olarak yerlerde sürünmez diye düşünüyorum doğru mu sizce? Yani oyun önceliği olmadığı için Intel nedense daha mantıklı geliyor?

AMD de sürünmez evet.

Anladım hocam. Peki onun yerine hangi cihazı aldınız?

Sıfır ürün mü elinizdeki?

Kasasını ve klavyesini beğenmeyenler var kullananlardan sanırım siz kullandınız mı bu cihazı hiç?

Hocam sonra araştırma yaptım ben de 2 seçenek arasında kalmıştım sonra hiç aklımda yokken MSI GP66 aldım şimdilik memnunum. Kasa kalitesi olarak ASUS'la çok benzer tabii ASUS kadar ışıklı degil, klavye olarak daha iyi performans olarak kağıt üstünde daha iyi ama ben çok fazla zorlamadığım için performans farkını pek hissedebileceğimi düşünmüyorum.
Siz olsanız benim yerimde intel mi tercih ederdiniz AMD mi?
Hocam hangi modellerine göre kıyaslama yapıyoruz, modelden modele değişir.

Hocam sonra araştırma yaptım ben de 2 seçenek arasında kalmıştım sonra hiç aklımda yokken MSI GP66 aldım şimdilik memnunum. Kasa kalitesi olarak ASUS'la çok benzer tabii ASUS kadar ışıklı degil, klavye olarak daha iyi performans olarak kağıt üstünde daha iyi ama ben çok fazla zorlamadığım için performans farkını pek hissedebileceğimi düşünmüyorum.

Hocam hangi modellerine göre kıyaslama yapıyoruz, modelden modele değişir.
Siz alalı ne kadar süre oldu?

İ7-11800H mı yoksa AMD Ryzen7-5800H mı olarak sorayım.

Hocam yaklaşık 1.5 ay oldu, i7 11800h ın rakibi 5900HX, bu karşılaştırmada bence 11800h eğer 5900HX ile arasında kalsaydım ekran kartı ve kasaya göre karar verirdim.

Bu iki ürün arasından hangisi mantıklı sizce ?

Yeni konular

Geri
Yukarı