ASUS ROG STRIX 3070 Ti ekran kartında coil whine için ne yapılmalı?

Witch Kingg

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir süre önce aldığım hazır sistemimde coil whine problemi var. Sistemi ilk aldığım zamanlarda ses düzeyi beni pek rahatsız etmiyor ve donanımsal bir problem olmadığı için de peşine düşmeyi ertelemiştim. Lakin içinde bulunduğum süreçte ses çok fazla çıkmakta ve beni aşırı rahatsız etmekte, odak problemi olan bir insan olduğum için bu ses beni oldukça fazla etkilemekte. Konuyla alakalı sistemi aldığım gaming.gen.tr ile iletişime geçmek yerine direkt ASUS ile mailleştim çünkü gaming.gen.tr işi yokuşa süren gereksiz bir aracı firma.

1) ASUS'a sesin videosunu attım.
2) ASUS bana donanım ve yazılım konusunda bir problem yaşayıp yaşamadığımı sordu ve ilgili videoyu birimlerimizle inceleyeceğiz dedi.
3) ses dışında donanımsal bir problem yaşamadığımı belirttim.
4) olumsuz geri dönüş sağladılar ve bu problemin değişime veya onarıma kapalı olduğunu söylediler.

Gelişme.

Sormak istediğim şey ben bu ürünü mağazadan, vitrinden veya X bir firmanın hazır sisteminden alırken ASUS bana ekran kartlarının coil whine sorununu taşıyabileceği ihtimalinden bahsetmiyor, aracı firmaya hiç değinmiyorum çünkü "test edip gönderiyoruz" etiketi altında nasıl böyle bir ekran kartını bana gönderebiliyorlar şaşıyorum, dolayısıyla ben tüketici olarak bu tarz bir sesin bu ekran kartında olmayacağını düşünerek alıyorum ve karşıma böyle bir manzara çıkıyor.

Ne yapmalıyım?

İçinde bulunduğum bu durumda ne yapmalıyım, tüketici hakem heyetine başvursam bir şey çıkar mı? Başvuru için sadece mail ve gelen cevapları mı atmalıyım?

Coil Whine çok yaygın bir durum olduğundan dolayı size yeni ekran kartı verseler bile onda da çıkma ihtimali var. O yüzden bence kafaya takmamaya çalışın ve hayatınıza devam edin.

Coil Whine çok yaygın bir durum olduğundan dolayı size yeni ekran kartı verseler bile onda da çıkma ihtimali var. O yüzden bence kafaya takmamaya çalışın ve hayatınıza devam edin.

Teşekkür ederim cevabınız için peki ekran kartında bunun dışında bir problem olup olmadığını nasıl anlarım? Performans testleri yapıyorum lakin sonuçlarını okuyamıyorum.

Geri
Yukarı