ASUS ROG STRIX 550W PSU'da temassızlık

FistikSarma

Hectopat
Daha fazla  
Normal mi bu? Hafif kabloya değdiğimde hemen bilgisayar kapanıyor. Kabloyla biraz uğraştıktan sonra açılıyor geri. Önemli bir sıkıntı çıkarır mı? Beklemiyordum çünkü ROG strixti sonuçta. Sistemi yeni topladım ve bu biraz korkutuyor beni.
Sistem:

-ASUS Dual RTX 3060.
-i5 11400.
-ASUS B560M-P
-Kingston 2x8GB 3200MHz.
-Kingston A2000.
-ASUS ROG STRIX 80+ Gold 550W PSU.
-ASUS TUF GT301 kasa.
Sistem böyle. Sistemi yeni ve toplu olarak aldım garantiye vermek pek istemiyorum ayrıca aile içindede pek sıcak karşılayacaklarını sanmıyorum. Bir çözümü var mı?

Kablodan kaynaklı olabilir. Aynı sorunu yaşıyordum kabloyu değiştirince sorun çözülmüştü. Bahsettiğiniz kablo PSU'ya giren güç kablosu değil mi?

ROG STRIX olması bir şeyi değiştirmez insan yapımı sistemler hepsinde sorun çıkabilir ama hata payı düşüktür. Kablonun içinde ki soketlerde problem olabilir veya kabloya zarar gelmiş olabilir. Garantiye götürebilir veya kablo isteyebilirsiniz ASUS tarafından. Kullandığınız prizi değiştirmeyi deneyin veya uzatma kablosunu (kullanıyorsanız eğer).

ROG STRIX olması bir şeyi değiştirmez insan yapımı sistemler hepsinde sorun çıkabilir ama hata payı düşüktür. Kablonun içinde ki soketlerde problem olabilir veya kabloya zarar gelmiş olabilir. Garantiye götürebilir veya kablo isteyebilirsiniz ASUS tarafından. Kullandığınız prizi değiştirmeyi deneyin veya uzatma kablosunu (kullanıyorsanız eğer).

Temassızlık dediğim şöyle. PSU girişine bağlı olan uça arada ayağım çarpabiliyor ve pinler cızırdıyor. Bazen de cızırdamıyor kapanıyor. Yani bir temas olmadığında bir sorun yok ama böyle olmasını normal bulmuyorum. Ufak aşağı ittiğimde giriş kablosunu PSU'nun pinleri cızırdıyor ve sistem kapanıyor.

Temassızlık dediğim şöyle. PSU girişine bağlı olan uça arada ayağım çarpabiliyor ve pinler cızırdıyor. Bazen de cızırdamıyor kapanıyor. Yani bir temas olmadığında bir sorun yok ama böyle olmasını normal bulmuyorum. Ufak aşağı ittiğimde giriş kablosunu PSU'nun pinleri cızırdıyor ve sistem kapanıyor.

Asus destek'e mesaı atın ve PSU'yu garantiye verin sırf aileniz hoş karşılanmayacak diye böyle kullanmanız saçma olacak :)

ASUS Destek'e mesaı atın ve PSU'yu garantiye verin sırf aileniz hoş karşılanmayacak diye böyle kullanmanız saçma olacak :)

Tamam teşekkürler.
Kablodan kaynaklı olabilir. Aynı sorunu yaşıyordum kabloyu değiştirince sorun çözülmüştü. Bahsettiğiniz kablo PSU'ya giren güç kablosu değil mi?

Evet o
Sorunu yaşayan arkadaşlar için. Sorunu çözdüm. Garantiye vs. yollamadım. Güç kaynağının fiş kablosunu başka bir kablo ile değiştirince problem ortadan kalktı şimdi herhangi bir sorun yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı