ASUS ROG STRIX 550G 80 Plus Gold 550W PSU nasıldır?

ASUS ROG STRIX 550G 80 Plus Gold 550W modüler güç kaynağı Japon kapasitörler 10 yıl garanti https://www.amazon.com.tr/dp/B082TF...n_i_CWNJ98XSR131WMQ5SMAE?_encoding=UTF8&psc=1
Bu ürünü satın aldım sizce nasıl kullanan var mı?
Bilgisayarım.
Anakartım: Gigabyte G31M-ES2l
Intel® Core™2 Quad Q9650
Ekran kartı: ASUS GT 1030 2 GB.
Depolama: Gigabyte SSD+Samsung HDD.
RAM: 4 GB.
Bu sistemime yeter mi fazla mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz yüksek fiyata almışsın, tasarım soğutma kalitesi olarak iyi tabii ki ama arkadaşların da dediği gibi aynı kalitede 650w alternatifleri bulunurdu. Elindeki sisteme rahat rahat yeter ben 3300X ve 6600 XT ile kullanıyorum. ROG Strix tasarımını özellikle seviyorsan parayı ona vermiş olursun.

Bu PSU da iyi bu arada, özellikle voltaj regülasyonu ve iç yapısı iyi. Hold-Up Time süresi de ATX standartlarında, belki biraz daha fazla ki bu daha iyi bir şey. Ripple değerleri normal.

650W'lığının detaylı incelemesi:

Şahane, aynı fiyata alternatifler vardı ama satın almışsınız. Hayırlı olsun.
Sağol.Ben güvenli bi yerden almak istediğim için karşıma bu çıktı zaten önceden de çok araştırdım sistemime de yeterli olduğu için aldım.
Çok pahalı ama çok da kaliteli bir ürün.
Açıkçası ben parasına değil kalitesine baktım.
Biraz yüksek fiyata almışsın, tasarım soğutma kalitesi olarak iyi tabii ki ama arkadaşların da dediği gibi aynı kalitede 650W alternatifleri bulunurdu. Elindeki sisteme rahat rahat yeter ben 3300X ve 6600 XT ile kullanıyorum. ROG STRIX tasarımını özellikle seviyorsan parayı ona vermiş olursun.

Görüşünü bayağı güzel OC işleminde nasıl.
Daha uyguna neden aynı kalitede bir 650W almıyorsunuz ki?

Adata markasını pek iyi duymadım ya da ben öyle anladım hatta zamanında M.2 SSD'ye de bakmıştım bu markanın.

Son düzenleme:
Görüşünü bayağı güzel OC işleminde nasıl.

Karta OC yapıp 160w çektirdiğimde bile herhangi bir durum olmadı. Benim sistem fazla güç tüketmiyor gerçi tüketse dahi bunun içerisindeki fan oldukça kaliteli herhangi bir ses vb. yapacağına ihtimal vermiyorum.

Adata markasını pek iyi duymadım ya da ben öyle anladım hatta zamanında M.2 SSD'ye de bakmıştım bu markanın.

Alt marka XPG, Adata'nın oyuncu sınıfına yönelik ürün geliştiren ailesinden yani.
Bunun detaylı incelemesi:

Regülasyonu biraz daha gevşek, ama overall gayet iyi. 100W da fazlası var.

Eğer iade etmeyecekseniz bakmanın bir anlamı yok tabii.

Geri
Yukarı