ASUS ROG STRIX 5700 XT 102 derece normal mi?

Dostum az önce de sordum tekrar soruyorum. Bahsettiğin sıcaklık bağlantı yeri sıcaklığı olabilir mi? Hangi programla bakıyorsun sıcaklıklara?
E2F29287-7ED4-4173-84F1-F896981084E9.jpeg

msi afterburner ile de takip ettim birşey değişmedi hocam

Kasana sığacaksa bunu almanı öneririm.
Değerlendireceğim hocam teşekkürler

@CortezCortez Şansına soğutma bloğunun GPU’ya temas etmediği bir kart gelmiş. Normalde Asus nisan ayında bu sıkıntılı kartları toplayıp halledecekti bir somonluk işi var zaten ama virüsten dolayı hazirana ertelendi diye biliyorum. İade edip Nitro+’a ya da Gaming X’e geçebilirsin ben Nitro+ kullanıyorum memnunum. 2070S alacaksan da Gaming X Trio öneririm.

@CortezCortez Şansına soğutma bloğunun GPU’ya temas etmediği bir kart gelmiş. Normalde Asus nisan ayında bu sıkıntılı kartları toplayıp halledecekti bir somonluk işi var zaten ama virüsten dolayı hazirana ertelendi diye biliyorum. İade edip Nitro+’a ya da Gaming X’e geçebilirsin ben Nitro+ kullanıyorum memnunum. 2070S alacaksan da Gaming X Trio öneririm.
Hocam bütçe yeter mi Gaming X Trio'ya? Bu arada ben de diyorum sorun nerede? Meğer değmiyormuş! Çünkü 102 olması için gerçekten soğutma olmaması lazım.

TUF modeli 2 fanlı olmasına rağmen pahalı. Ayrıca kaliteli olmadığını ben de biliyorum pahalı olduğundan bahsettim sadece.

@Lemi Galip 10 yıllık karttan bir şey beklemeyin zaten.

Çıldırmak üzereyim ya, kendinle çelişiyorsun farkında mısın? Uzaklaş ya, adama öneri yaptım sen yok AMD ısınıyor dediğimi ima etmişsin ne yaşıyorsunuz siz ya? Sonra AMD fanlarını gömünce biz kötü oluyoruz, işlemcide Intel'i geçti ben bir Ryzen kullanıcısıyım ama NVIDIA'yı geçmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım daha.
Pahalı olması iyi olduğu anlamına gelmez ki, hem AMD hem NVIDIA kullanıcısı olarak NVIDIA daha serin çalışıyor. Isteyen gelsin evime istediği kadar oyun oynasin sabahtan akşama kadar, Gigabyte Aorus kullanıyorum en fazla 62 gördüm o da hemen 59'a düşmeden görürsen. Hayır AMD'yi öveceğiz diye diğer markayı gömmeye gerek yok. Bir de AMD'nin calisaniymis gibi savunuyorlar diğer insanlar diğer firmayı önerince savaş ilan ediyorlar. 10 yıllık Sapphire ekran kartım da duruyor. Beceremiyorlar ıste, geçen sene de aldım yazılım kem K'üm denildi ve 10 yıldır şu yazılımı beceremediler. Onda da ekran kartı arızalı çıktı. Satiş oranı az olmasına rağmen, en çok arıza veren kart AMD ve bu dünyada kabul gördü. Technopat hariç.

Ya adama öneride bulundum girdiği triplere bakar mısın :D 3.5 yıl oldu neredeyse MSI GTX 1070 Gaming X kullanıyorum hiçbir şekilde temizlik yapmadım aldığımdan beri 67 dereceyi geçmedi sıcaklığı.

Çıldırmak üzereyim ya, kendinle çelişiyorsun farkında mısın? Uzaklaş ya, adama öneri yaptım sen yok AMD ısınıyor dediğimi ima etmişsin ne yaşıyorsunuz siz ya? Sonra AMD fanlarını gömünce biz kötü oluyoruz, işlemcide Intel'i geçti ben bir Ryzen kullanıcısıyım ama NVIDIA'yı geçmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım daha.

Ya adama öneride bulundum girdiği triplere bakar mısın :D 3.5 yıl oldu neredeyse MSI GTX 1070 Gaming X kullanıyorum hiçbir şekilde temizlik yapmadım aldığımdan beri 67 dereceyi geçmedi sıcaklığı.
Nerede çelişiyorum ya? O cümleden çok rahat AMD ısınıyor anlamı çıkar. AMD fanı olduğum da yok AMD önerdiğim de oluyor Nvidia da önerdiğim oluyor. AMD Nvidia'yı geçiyor da demedim uyduruyorsun resmen. AMD karta azıcık undervolt yaparsan zaten performans kaybetmeden ısıyı düşürebiliyorsun. Böyle söyleyince ben AMD fanı oluyorum ama siz öyle söyleyince Nvidia fanı olmuyor musunuz? Objektif bakın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı