ASUS ROG STRIX 750W alınır mı?

Yüzeysel olarak TUF PSU'lar hoş duruyor zaten.

Ama sentetik testlerini falan yorumlamak lazım.
Tamam hocam teşekkür ederim her şey için :)

@RPM 1.400TL için ASUS STRIX 750W modelini almayı düşündüm. Fanı sesli diyenler var ben boşta ses çıkarmasın istiyorum 0dB fan özelliği olan bu veya başka bir PSU var mıdır? 650W da olur.

Bütçeyi 70 TL aşabilirseniz daha iyisi var:

Kendim kullanıyorum, aşırı sessiz. Diğer konularda da gayet iyi.
Hocam benim amacım boşta en az ses çıkaracak psu modelini bulmak attığınız bu modelin pasif soğutma blokları biraz düşük görünüyor. %20 kullanımdan sonra çalışıyor fanları sitesinden öyle gördüm. ASUS Strix modelinde %40 yazıyordu. Kimileri FPS Hydro G Pro diyo. Bu model şu an 899TL ama nasıldır acaba :D açıkçası kafam karıştı modeller arasında.

Attığınız bu modelin pasif soğutma blokları biraz düşük görünüyor.

Benim attığım model GF1. Sizin linkte attığınız model Grand RGB, ikisi farklı.

MSI A-GF modellerini kullanan 3-4 kişi sesli çalıştığını söylüyordu.

Benim önerdiğim GF1 modelini ise kendim kullanıyorum, aşırı sessiz.

Zero RPM tuşunu açarsanız boşta ses çıkartmıyor. O özelliği kapatsanız bile ses çıkartmıyor. :)

Yüke göre fan RPM hızlarına bakabilirsiniz:

1620522920831.png

Ayrıca ne kadar yükte kaç dB ses çıkarttığını göstereyim.

1620522937494.png

Çok sessiz.

Kaynak.

Amaç sessizlik ise FSP Hydro G Pro modelini önermem.

Fan profili agresif.

1620523182832.png

Ayrıca tam yükte baş ağrıtabilir.

1620523363285.png

Kaynak.

MSI A-GF modellerini kullanan 3-4 kişi sesli çalıştığını söylüyordu.

Benim önerdiğim GF1 modelini ise kendim kullanıyorum, aşırı sessiz.

Zero RPM tuşunu açarsanız boşta ses çıkartmıyor. O özelliği kapatsanız bile ses çıkartmıyor. :)

Yüke göre fan RPM hızlarına bakabilirsiniz:
Hocam size bir soru soracağım. Şu an C4 PSU kullanıyorum ki biliyorsunuz. Ben bunun için ilerideki bütçem 2000TL olduğunda bunu almam mantıklı mıdır?
İncelemesini yapar mısınız?
TUF Gaming 650B'yi boş verin :D

Bunu almam mantıklı mıdır?

Alınır, güzel PSU.

İncelemesini yapar mısınız?

1000W modeli için kaynak bulamadım.

750W modeli için şu an yazdığımız konuyu açtım zaten.

Daha güncel bir şey isterseniz 650W modeli için açmıştım:

Aralarında fazla fark yoktur.

Alınır, güzel PSU.
Hocam çok fazla soru soruyorum ama , ROG Thor önerir misiniz? İncelemenizi inceledim de. Güzel bir PSU gibi.
Fiyatı pek önemli bir şey değil.
Yeter ki kaliteli olsun.

@RPM Öncelikle yardımların için teşekkürler ve bu konulara vakıf olduğunuz düşünüyorum. Burada konuya çok post atmamak adına profilinize baktığım daha detaylı bir iletişim kanalı bulabilir miyiz diye lakin göremedim. Dilerseniz profilimden hakkımda kısmından iletişime geçebiliriz benim için çok daha iyi olacaktır.

Strix 750W - GF1 850W testler 0dB özelliği açık yada kapalı olarak mı yapıldığını bilmiyorum.​

1-) Aynı testte ortalama gürültü değerinde Asus Strix modeli daha düşük çıkmış.
test.png

2-)Bu karşılaştırmaya bakacak olursak Thermaltake modeli aynı watt değerlerinde daha düşük dB elde ettiğini görüyorum. Gerçi tabloların ölçüsünde biraz farklılık var.
NOİSE.png

3-) 1. ve 2. durum biraz ters düşüyor gibi geldi. Pasif soğutma bloklarına baktığımızda Asus modeli daha hacimli duruyor.
pasif.png

Sonuç olarak ben voltaj değerlerinin hangisinin iyi olduğunu pek anlamıyorum. 600W cooler master kullanıyorum oldukça sesli boşta da fanı dönüyor eski bir model. Tercihim biraz şans işimi bilemedim eğer bana ulaşırsan sevinirim. Asusun ürününü SeaSonic üretiyor sanırım. Thermaltake biraz daha uygun fiyatlı. 750W modelini veya 850W modeli de olur fazla W almanın bir zarar olmaz herhalde. Corsair RM750X güzel duruyor lakin herhangi bir 0dB tuşu görememekteyim. Yardımların teşekkürler :D

Dosya Ekleri

• gf1-750w.PNG
    gf1-750w.PNG
    65,8 KB · Görüntüleme: 29
  • strix.PNG
    strix.PNG
    12,3 KB · Görüntüleme: 26
  • gf1.PNG
    gf1.PNG
    6,2 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular