ASUS ROG STRIX 850W PSU kablo montaj

FABLOS

Hectopat
Daha fazla  

Fotoğraf görünmüyorsa eğer fotoğrafların linkleri;

İlk defa kasa diziyorum ve takıldığım yerler oldu. Kablo da PSU yazan yeri PSU'ya takıyoruz. Diğer tarafında PCI-e tarafıda ekran kartına takıyoruz fakat iki tane PCI-e çıkıntısı var. Bende RTX 3080 ekran kartı var ve 16 pin girişli bir kart. Ben tek bir kabloda iki tane PCI-e pini (16 pin tek kablo) ekran kartına mı bağlayacağım yoksa başka bir kablo daha mı çekeceğim PSU'dan?

2. Sorum ise PSU üzerinde cpu/vga/pci-e diye ayırmışlar. Ben PSU'dan iki tane ekran kartı için kablo çekeceksem eğer cpu/vgadan rastgele çeksem olur mu? İlla PCI-e yazan yerden mi ekran kartına kablo çekmem lazım?

Sorular saçma gelebilir ama aklıma takılan sorular ve bilmediğim için soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Riske girmemek adına iki kablo ile çift besleme daha iyi olur şahsen.
Bende öyle düşünüyorum ama bilgi sahibi olmadığım için sormam lazımdı.
Benim ekran kartında 8'li pin girişi bulunuyor. 16'lı giriş için tek kablodaki iki 8'li uç yeterli beslemeyi sağlar mı yoksa iyi ayrı kablo mu gelmesi lazım emin değilim.
2. soru için bilgin var mı?

2. soru için bilgin var mı?

2. soru deyince kaçırmışım bir an. Oralar farketmiyor ben rastgele taktım. Üstteki 3'lü ve alttaki 2'li giriş CPU/VGA/PCIe için uygun yani dilediğine takabilirsin. CPU yazısı solda diye CPU kesinlikle en sola takılacak diye bir kural yok.

2. soru deyince kaçırmışım bir an. Oralar farketmiyor ben rastgele taktım. Üstteki 3'lü ve alttaki 2'li giriş CPU/VGA/PCIe için uygun yani dilediğine takabilirsin. CPU yazısı solda diye CPU kesinlikle en sola takılacak diye bir kural yok.
Birşey sormak istiyorum. Psu yazan kabloyu ekran kartına, pci-e yazan kabloyuda psu'ya taksak olur mu? Bunu denemek için değilde sadece sormak istedim.

Geri
Yukarı