ASUS ROG STRIX B450-E ve B450F farkları nelerdir?

@Kreinnar ileride güçlü bir işlemci alacağı zaman veya OC yapacağız zaman stabil bir sistem için önemli ve alabiliryorken en iyisi alınmalı.
Normal bir kullanıcı için diye o yüzden belirttim yoksa biliyorum öyle olduğunu. Ama 2 kart da üzmez alacak kişiye kalmış hangisini seçeceği. Ben MSI sevmediğim için düşünmedim sadece.

@Kreinnar ileride güçlü bir işlemci alacağı zaman veya OC yapacağız zaman stabil bir sistem için önemli ve alabiliryorken en iyisi alınmalı.

Ucuz bir B-450 anakartla R7 3700X sorunsuz bir sekilde calistirilabilir ki şu anki ASUS'un ucuz B450'leri 500-650 civarinda bu anakart B450'lerin icinde ust duzey anakart oldugundan rahatlikla R7 3700X gibi islemcileri kaldirir. Bu arada VRM'e gelecek olursak oyunlarda anakart sicakligi 35-40 derece arasinda seyrediyor bosta ise 30-35 derece.

@wenX 4. nesil? OC? Bunları hesaba katmak lazım her zaman alabilceğinizin en iyisini alın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4. nesil destegi illaki olur. B-450'lerin ust model anakartlari iyi bir OC destegi sunuyor. Ama 3950X alan bir adam da bir zahmet OC ile ugrasmasin. Zaten 3950X alan bir adam sifirdan topluyorsa B-450 ile de ugrasmaz ama elinde iyi bir B450 anakart varsa kullanabilir diye dusunuyorum deyip videoyu izlemeye gidiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı