Gaming X, Rog Strix, TUF, Ventus, Armor vs. Farkları Nelerdir?

ersin97

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine mühendisi
Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartlarının birçok sürümü mevcut. En iyisi sizce hangisidir? Aradaki fiyat farklarına değer mi? 1660 Super kart alacağım fakat hangisinden alsam bilemedim.

Asus markasında sıralama şöyle;
Phoenix
Turbo
TUF
DUAL
ROG Strix.

MSI tarafında ise sıralama şöyle;
Aero
Ventus
Armor
Gaming X
Gaming X Trio.

Alabilirseniz eğer ROG Strix ve Gaming X modelleri daha iyi.
Özellikle Gaming X daha çok tutulan bir model.

Arada performans olarak pek fark yok ancak soğutma olarak fark mevcut.

Başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartlarının birçok sürümü mevcut. En iyisi sizce hangisidir? Aradaki fiyat farklarına değer mi? 1660 Super kart alacağım fakat hangisinden alsam bilemedim.
Tuf,Ventus ve Armordan uzak dur blockları aşırı ince ve soğutmaları rezalet strix veya gaming x bakabilirsin.

Rog Strix ve Gaming X modellerinin ısınma sorunu yok. Diğer modeller de aksine sıcak çalışıyorlar. Seçtiğin model şuan çok iyi bir f/p ekran kartı. Birbirinden bazen Rog Strix bazen de Gaming X pahalı oluyor. 1660S için Gaming X daha ucuz fiyat sunuyor. Yalnız dün 2.012 TL'ydi bugün 100 lira zam gelmiş.

Edit: Gigabyte markasında da Aorus modeli önerilir.

Soğutmaları daha iyi ve frekansları daha yüksek. Performans olarak çok olmasa da bir kaç fps’lik fark olabilir oyundan oyuna göre. Ama sıcaklık olarak devasa farklar olabiliyor.

Cooler Master MB 511 kasa ile MSI RTX 2070 Armor kullandım. Battlefield 5 multiplayer oynarken kart 65-66 dereceyi geçmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı