Çözüldü ASUS ROG STRIX B450-F Gaming anakart ile Ryzen 5 5600G çalıştrılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahim.kaya

Femtopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX B450-F Gaming anakart ile AMD Ryzen 5 5600G çalıştırabilir miyim? BIOS güncelleme ile kullanabilirim diye biliyorum fakat emin olmak istedim yardım edebilirseniz çok makbule geçer iyi günler.

Anakartın soketi ve chipseti 5000 serisi işlemcileri destekliyor. Geriye kalan tek şey BIOS güncellemesidir. 4402 sürümü yüklendikten sonra o işlemci kullanılır. Sorun çıkmaz.

@krejwd @kaiser soze @hasuna teşekkür ederim son sürüme direkt güncellediğimde. Kullanabilirim yani.

Son sürüme direkt güncellemeden önce güncelleme notlarını okuyun. Bazı sürümleri flashlamadan önce diğer bir sürümü flashlamanız gerekebiliyor. Böyle bir durum varsa BIOS sayfasında kırmızı yazıyla belirtiyorlar zaten.

BIOS sürümünü 4402'ye güncellediğin taktirde kullanabilirsin.

Direkt olarak 4402 yerine 4602'ye güncellesem sorun yaşar mıyım?
Son sürüme direkt güncellemeden önce güncelleme notlarını okuyun. Bazı sürümleri flashlamadan önce diğer bir sürümü flashlamanız gerekebiliyor. Böyle bir durum varsa BIOS sayfasında kırmızı yazıyla belirtiyorlar zaten.

Nereden anlayabilirim sırasını.

Geri
Yukarı