ASUS ROG STRIX B550-A mı MSI B550 GAMING Carbon Wi-Fi mı?

Daha fazla  
Başlıkta belirtmiş olduğum iki anakart arasında kaldım. Sistemimin diğer parçaları beyaz olduğundan B550-A'yı yazmayı tercih ettim ancak Carbon Wi-Fi sanırım daha üst seviye bir kart. Sizce hangisi tercih edilmeli? Ekstra olarak önerileriniz varsa bekliyorum. (işlemcim Ryzen 9 5900x)

Başlıkta belirtmiş olduğum iki anakart arasında kaldım. Sistemimin diğer parçaları beyaz olduğundan B550-A'yı yazmayı tercih ettim ancak Carbon Wi-Fi sanırım daha üst seviye bir kart. Sizce hangisi tercih edilmeli? Ekstra olarak önerileriniz varsa bekliyorum. (işlemcim Ryzen 9 5900x)
İki anakartta üzmez sizi. Beyaz ekosistem yapıyorsanız kalabilir. Daha iyi istiyorsanız B550-E alabilirsiniz.

İkisi de güzel anakart. Asus olanı alırsanız aklınızda bulunsun. Son zamanlarda teknik servis konusunda aşırı şikayet var. Eğer arıza ile karşılaşırsanız size ortada bırakma ihtimalleri var.

İkisini de almadım henüz ancak Carbon Wi-Fi'nin sıcak çalıştığı söyleniyor, peki neden fiyatı diğer seçeneklerden daha yüksek acaba?

Carbon Wifi kendisinden daha ucuz olan B550 Gaming Edge'den daha sıcak çalışıyor Hardware Unboxed'ın testine göre. O nedenle önerilmemiş pek. Beyaz almak isterseniz B550-A daha mantıklı bence.
Evet biraz daha sıcak çalışıyor ancak VRM konfigürasyonu olarak daha önde.
Carbon WiFi tercih edilebilir.

İkisini de almadım henüz ancak Carbon Wi-Fi'nin sıcak çalıştığı söyleniyor, peki neden fiyatı diğer seçeneklerden daha yüksek acaba?

MSI'ın B550 Chipsetteki amiral gemisi modeli de o yüzden pahalı, daha üst düzey VRM yapılandırması mevcut. Yalnız sıcak çalışması yanlış anlaşılmasın aslında serin çalışıyor ama ondan alt model olarak sunulan MSI MPG B500 GAMING Edge Wi-Fi daha serin çalışmış testlerde. Heatsink'in yerleşimi, PCB'nin üretim süreci gibi ufak tefek detaylar fark yaratabilir, ciddi bir fark değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı