ROG STRIX B550-A vs B550 GAMING Edge Wi-Fi vs B550 GAMING Plus

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Bu uc anakart arasindan hangisinin alinmasi daha mantikli olur acaba AMD Ryzen 5 5600X ile kullanmak için? Sebeplerini de belirtiseniz cok sevinirim.

ROG hakkında bilgim yok ama Gaming Plus benim kendi anakartım. Öneririm ama Gaming Edge Wifi daha iyi.

ROG hakkında bilgim yok ama Gaming Plus benim kendi anakartım. Öneririm ama Gaming Edge Wifi daha iyi.
Gaming Plus ile Gaming Edge Wifi arasındaki farklar neler biliyor musunuz acaba? Cunku 400 liraya yakin bir fark var aralarinda ve bu fiyat farki ile gidip kendime bir adet dusuk kapasitelide olsa M2 SSD almak isterim.

Bu liste bana çok mantıklı gelmedi. MSI Gaming Plus ve A-Pro anakartları Tier A olarak geçmiş de bu anakartlar Onsemi 4C029N / 4C024N kullanıyor. En azından 50A bir power stage olsa tamam derim. B550M Mortar daha mantıklı bence VRM yapısı olarak, Renesas 60A power stage barındırıyor.
Anladim tesekkur edeirm, B550-A'ya baktigim zaman faz sayisinin Gaming Edge'den 1 fazla oldugunu gordum onun disinda ise neredeyse aynilar. Wi-Fi zaten benim icin geregi olmayan bir ozellik.
5600X gibi bir anakart için attığın bütün anakartlar fazlasıyla yeterli dostum. VRM açısından bir sorun yaşamazsın hiçbirinde. Bütçene uyanı, özellik olarak istediklerini karşılayanlara yönelebilirsin.

Bu liste bana çok mantıklı gelmedi. MSI Gaming Plus ve A-Pro anakartları Tier A olarak geçmiş de bu anakartlar Onsemi 4C029N / 4C024N kullanıyor. En azından 50A bir power stage olsa tamam derim. B550M Mortar daha mantıklı bence VRM yapısı olarak, Renesas 60A power stage barındırıyor.

5600X gibi bir anakart için attığın bütün anakartlar fazlasıyla yeterli dostum. VRM açısından bir sorun yaşamazsın hiçbirinde. Bütçene uyanı, özellik olarak istediklerini karşılayanlara yönelebilirsin.
Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim, fakat soyle bir konu aklima takildi. B550-A ile Gaming Edge Wi-Fi neredeyse ayni ozelliklerde ise neden aralarindaki fiyat farki bu kadar fazla? Ya da Gaming Plus ile Gaming Edge arasinda gene neden bu kadar buyuk bir fark var? Sizin daha farkli bir oneriniz var ise maksimum 1700-1750 lira civarlarinda degerlendirebilirim.

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim, fakat soyle bir konu aklima takildi. B550-A ile Gaming Edge Wi-Fi neredeyse ayni ozelliklerde ise neden aralarindaki fiyat farki bu kadar fazla? Ya da Gaming Plus ile Gaming Edge arasinda gene neden bu kadar buyuk bir fark var? Sizin daha farkli bir oneriniz var ise maksimum 1700-1750 lira civarlarinda degerlendirebilirim.
Rog Strix B550-A ile Gaming Edge Wi-Fi arasındaki fiyat farkı çok değil ki.
Gaming Plus ile Gaming Edge arasında VRM yapısında fark var. Gaming Edge VRM yapısı itibariyle daha iyi bir model, genelde anakartlarda ana faktör VRM yapısına bağlı oluyor zaten. Dediğim gibi çoğu anakart 5600X ile sorunsuz çalışır, OC imkanı da sunar. Ama almışken iyi alayım derseniz yukarıdaki iki modelden birini tercih edebilirsiniz. Wi-Fi sizin için önemli bir etkense MSI tercih etmelisiniz. Ben olsam Asus tercih ederdim sanırım. Çünkü bence daha güzel bir tasarımı var be Strix BIOS’ları seviyorum, OC için daha iyiler bence. Bellek OC konusunda da Strix kartlar rakiplerine kıyasla daha iyi oluyorlar genellikle. Bunları kullanmadığım ve bu konuda bilgi sahibi olmadığım için net bişey diyemem tabi.

Geri
Yukarı