Asus ROG Strix Fan Değiştirme

Özcan ÖZCAN

Kilopat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartımı dıştan hava vererek temizlerken parmağım fana değdi ve döndükleri için bir yaprağı koptu. Ben de söktüm ön plastik kapağını fan yapılarına bakmak için. İnternette a-b-c olarak isimlendirmişler bu fanları. A olan 6 pin, b olan 5 pin, c olan 4 pin. Resimlerde de göreceğiniz gibi benim fanım c olan 4 pinli fandır değil mi? Aliexpress'ten falan tedarik etmeye çalışacağım. Çünkü yanlış bir şey almak istemiyorum. Pin kısmında zorladım biraz fanı tam sökmeden ama hiç çıkacak gibi gelmedi bana. Bu pinler direk çekerek çıkmıyor mu, yoksa özel bir tekniği mi var? YouTube'da ROG STRIX videoları izledim, galiba GPU değişse de soğutma bloğu fanları aynı galiba. RX 480 benimkisi, çünkü izlediğim videolar genelde NVIDIA grubundan idi.

IMG_5317.JPG

IMG_5318.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Oncelikle gecmis olsun. O en bastaki kirik fani vidalar vasitasiyla sokun ardindan tirnaklarinizla yada ince uclu ufak duz tornavida vasitasiyla da fan soketi isini halledip aliexpressten yada nerden aliyorsaniz alin fani takin calisir.

Aliexpress'ten satın alabilirsiniz fakat orijinali gibi soğutur mu bilmem. Japonla şeklini bozmadan yapıştırmayı denediniz mi?

Aliexpress'ten satın alabilirsiniz fakat orijinali gibi soğutur mu bilmem. Japonla şeklini bozmadan yapıştırmayı denediniz mi?
Denemedim ama çok zor gibi görünüyor. Tam kökünden gitmiş neredeyse resimde belli oluyor mu bilemedim ama? Yapraklar o kadar inceki yani bu mu mühendislik anlayamadım. Oyuncak gibi yani. Yerine elimle denk getirdim şöyle bir baktım sanki tutmaz gibi duruyor dönünce fırlatıp atar gibi.

@Özcan ÖZCAN şansınızı denemenizi öneririm.
Satmak için şöyle bir temizleyip kaldırayım dedim ve bu olay geldi başıma malesef. Şimdi japon bembeyaz belli olacak yapıştırdığım kısımda ve almak isteyen arkadaşlar huylanır diye düşündüm. Hali hazırda bir tane alıcısı var gibi idi. Gerçi sağolsun RX 570 deki şu indirimler öldürdü kartı iyice RX 570'ten iyi fakat sapphireler 950 TL olunca millet mesaj atmaz oldu baya soran vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı