ASUS ROG STRIX G15 2022 klavyeye bastığımda 2-3 saniye sonra bastıklarımı alıyor

DexMean

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G513RM Ryzen 7 6800H , NVIDIA RTX 3060 140W, 16GB 4800MHz RAM, 512+500GB M2 SSD
Merhaba,
ASUS ROG STRIX G15 2022 model cihazımda klavyeyi bir süre kullanmayıp sonra tekrar kullanmaya kalktığımda yazdıklarımın 2-3 saniye sonrasına gelenleri alıyor yani atıyorum evdeyim yazıyorum "deyim" bölümünü alıyor sadece.

V327 gelmiş hocam. Bu konuda da pil modundan bahsediyor ama ben sürekli şarjda kullandığım için %60 modunda kullanıyorum, siz ne diyorsunuz? Bir daha olursa diye aklımda artık ama şu anlık BIOS güncellemesiyle geçti.
Ben %80 modunda kullanıyorum hocam, Armory uygulamasının güncellemelerine de dikkat edin geldikçe yapın. Bir daha böyle bir sorun olacağını zannetmiyorum ama olursa Armory uygulamasının servislerini yeniden başlatmayı deneyin. Bazen programın kafası karışabiliyor.

Ayrıca Reddit ve ASUS forumda okuduğuma göre 327'ye güncelleyenler -1000RPM kaybetmiş fan hızında, umarım bizimkinde böyle bir sorun olmaz. Tabii 2021 ve 2022'de onlara gelen 327 için geçerli bir sorun da olabilir.

Ayrıca Reddit ve ASUS forumda okuduğuma göre 327'ye güncelleyenler -1000RPM kaybetmiş fan hızında, umarım bizimkinde böyle bir sorun olmaz. Tabii 2021 ve 2022'de onlara gelen 327 için geçerli bir sorun da olabilir.

Benim için şu anlık enteresan pek bir durum yok gibi. İşlemcimin driverını 30 Kasım'dan bu yana hiç güncellemediğimi fark ettim, şu an onu yüklüyorum sıcaklıklarda umarım pozitif bir etki yaratır.

Benim için şu anlık enteresan pek bir durum yok gibi. İşlemcimin driverını 30 Kasım'dan bu yana hiç güncellemediğimi fark ettim, şu an onu yüklüyorum sıcaklıklarda umarım pozitif bir etki yaratır.
Sıcaklıkları düşürmek istiyorsanız Turbo boostu kapatmalısınız hocam, ben sessiz mod ayarında Turbo boostu kapattım boştayken bilgisayar sessize alıyorum sıcaklıklar 48'lere kadar düşüyor. Ayrıca bugün bana gelen Windows güncellemesinden sonra da CPU ve GPU kullanımı büyük ölçüde azaldı bunla beraber daha az ısınıyor şu an.

Sıcaklıkları düşürmek istiyorsanız Turbo Boost'u kapatmalısınız hocam, ben sessiz mod ayarında Turbo Boost'u kapattım boştayken bilgisayar sessize alıyorum sıcaklıklar 48'lere kadar düşüyor. Ayrıca bugün bana gelen Windows güncellemesinden sonra da CPU ve GPU kullanımı büyük ölçüde azaldı bununla beraber daha az ısınıyor şu an.

Bende Turbo Boost olumlu bir etki yaratmadı, ya da ben bir şeyi yanlış yapıyorum o yüzden tekrar açtım.

Bende Turbo Boost olumlu bir etki yaratmadı, ya da ben bir şeyi yanlış yapıyorum o yüzden tekrar açtım.
Ben de üşendiğimden test etmedim ama tamamen de kapatmadım, rekabetçi oyun oynarken veya yazılım yazarken klasik performans modunda açıyorum orada boost açık zaten, AAA oyunlarda turbo mod, dizi, film veya İnternette takılırken sessiz moda alıyorum burada boost kapalı oluyor.

Bende fan devri kaybı olmadı, hala 5500 devire vuruyor stres testinde ama Cinebench skorumu düşürdü bu güncelleme. Şu laptopu aldığım güne lanet ediyorum. Laptoplar bu kadar performans fukarası mıymış yahu? Yoksa AMD genelinde mi sıkıntı var?

Bende fan devri kaybı olmadı, hala 5500 devire vuruyor stres testinde ama Cinebench skorumu düşürdü bu güncelleme. Şu laptopu aldığım güne lanet ediyorum. Laptoplar bu kadar performans fukarası mıymış yahu? Yoksa AMD genelinde mi sıkıntı var?

Garip bir şey hocam, ben bundan önce iki kere IPG3 iade etmiş olmasaydım iade eder başka bir cihaz alırdım gerçekten.

ASUS'un ROG serisinde sorunlu model çok fazla, sorun yaşamayan kullanıcılar da mevcut ama sorun yaşayanlar gerçekten çok fazla. Araştırmadan almıştım bilsem almazdım. Şu an işlerimden dolayı garantiye gönderemiyorum ama 3-4 ay sonra gönderip eğer onay verirlerse iade veya değişim isteyeceğim.

Laptopların genelinde veya AMD özelinde bir sorun olduğunu zannetmiyorum, ASUS'un sorunu muhtemelen. Ayrıca Redditte birisi Armory yazılımının gereksiz fazla sistemi sömürdüğünü yazmış.

Ayrıca kitlenme sorununu video çekip ASUS'a yazdım, klasik olarak gönderin bize teknik servisimiz bir baksın tarzı bir şey dediler. Bu kitlenme sorunu çok random oluyor, bazen oyun oynarken bazen boşta bazen İDE açıkken bazen de dizi film izlerken. Nasıl tespit edecekler gerçekten bilmiyorum, çünkü daha önce yaptıkları testlerde bir sorun yok denmişti.

Ben de markaya güvenerek araştırmadan aldım. İlk aldığım zamanlar cihazın sorunlarını tam olarak tespit edemedim ama şu an eminim, bende de kilitlenme sorunu var. Saniyelik donup normale dönüyor ama nadiren oluyor.
Cihazın kendisinde zaten genel bir yavaşlık hissi, tepkimelerinde ağırlık var. Bu laptopu alıp sorun yaşamayan kişi yok sosyalde. CW Sorunu da var sık görülen.
Aynı özelliklerdeki diğer markalar 22-23 bin bandında satılırken 7-8 bin fazla verip ROG alıyoruz, yaşanan problemlere bak.
Cihazı servise tertemiz verip çizikler içinde anası ağlamış bir şekilde geri alan çok kişi var. O yüzden Benim servise verme niyetim yok mecbur kullanacağım.

Ben de markaya güvenerek araştırmadan aldım. İlk aldığım zamanlar cihazın sorunlarını tam olarak tespit edemedim ama şu an eminim, bende de kilitlenme sorunu var. Saniyelik donup normale dönüyor ama nadiren oluyor.
Cihazın kendisinde zaten genel bir yavaşlık hissi, tepkimelerinde ağırlık var. Bu laptopu alıp sorun yaşamayan kişi yok sosyalde. CW Sorunu da var sık görülen.
Aynı özelliklerdeki diğer markalar 22-23 bin bandında satılırken 7-8 bin fazla verip ROG alıyoruz, yaşanan problemlere bak.
Cihazı servise tertemiz verip çizikler içinde anası ağlamış bir şekilde geri alan çok kişi var. O yüzden Benim servise verme niyetim yok mecbur kullanacağım.
CW bende de var onu artık sorundan saymıyorum bile, çizik olayı gerçekten hiç önemli değil bilgisayarın sorunları çözülecekse eğer ama gerçekten saydığınız sorunlar dahil inanılmaz fazla sorun mevcut. Tepkimelerde bir ağırlık ben göremedim şu an ama bendeki kitlenme sorunu saliselik değil bir kitlendi mi bir daha tuştan kapatıp açmadığın müddetçe de düzelmiyor. Ayrıca kullanılan bellekler oyunlarda düşük FPS'e neden oluyor, bir çok kişi bellek değiştirerek neredeyse +15 FPS aldığını belirtmiş. Keza disk konusunda da ben bu kullanılan diskin sorunlu olduğu kanaatindeyim.

ASUS ROG kullanıcıları global'e mail atmadıkça da ASUS'un bu durumun farkında olacağını zannetmiyorum. En azından bizlerin son kullanıcı olarak ASUS'a sesimizi duyurmamız çok zor. Ben yine de ASUS'a bir mail atıp bu sorunları dile getireceğim.

ASUS'a mail gönderdim sitesinden, umarım bölgemdeki teknik servise aktarmazlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı