ASUS ROG STRIX G15 alınır mı?

WilDclawZ46

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:

Yazılım mühendisliği okuyacağım için bir laptop bilgisayar almam gerekiyor ama AMD işlemci mi Intel işlemci mi almalıyım bilmiyorum. ASUS ROG serisi dikkatimi çekti ama AMD kullanıyor. Hangisi daha iyi, yardım eder misiniz?

Evet, bu PC alınır.

Mühendislik okuyorsunuz. Mutlaka AMD tercih edin. Mümkünse Ryzen 7 veya Ryzen 9 olsun. Ryzen 5 yer yer yeterli gelmeyebilir. İllaki Intel diyorsanız İ9'dan aşağısına bakmayın bile. Bu arada attığınız laptop gayet güzel, fakat RAM yükseltin mutlaka. Varsa piyasada 32 GB RAM'li versiyonuna bakın derim. Yoksa ve anakartında slotu varsa Laptop'un mutlaka 24 ya da 32 yapın RAM'i.

Mühendislik okuyorsunuz. Mutlaka AMD tercih edin. Mümkünse Ryzen 7 veya Ryzen 9 olsun. Ryzen 5 yer yer yeterli gelmeyebilir. İllaki Intel diyorsanız İ9'dan aşağısına bakmayın bile. Bu arada attığınız laptop gayet güzel, fakat RAM yükseltin mutlaka. Varsa piyasada 32 GB RAM'li versiyonuna bakın derim. Yoksa ve anakartında slotu varsa Laptop'un mutlaka 24 ya da 32 yapın RAM'i.
yüksek ve yorucu yazılım programlarında ve diğer yorucu programları(çizim programları) kullanırken bir sıkıntı yaşamam değil mi

bu sanırım herşeyi karşılar

Son düzenleme:
Hocam bende G15 ile Acer arasında kaldım. Hangisini alayım G15 DDR5 ama Acer'inde işlemcisi bir tık daha iyi FPS ve sıcaklık değerleri hangisinde daha iyi.

Hocam ben attığım modeli kullanıyorum. Saatlerce RDR2 oynamama rağmen işlemci maksimum 93 dereceyi ekran kartı 78 dereceyi gördü.
FPS olarak RDR2'yi maksimum grafikler de oynadım benchmark testinde 71 FPS aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı