ASUS ROG STRIX G15 alınır mı?

Bütçe
22000
Alınmaz sorunları var daha geçen gün forumda ses çıkartıyor diye konu açtılar asus laptopları tavsiye etmiyorum.

F15 modelinde fan sesi çok ve soğutma sıkıntılı diyenleri duymuştum. F15 de oldukça şık duruyor ama.

Soğutması fazla kötü değil, fan sesi her laptopta yük altinda fazla.

WhatsApp Görsel 2023-03-02 saat 22.16.46.jpg

Herkese yardımları için teşekkür ederim Asus Rog Strix aldım. Eğer almasaydım aklım kalırdı :)

Hocam memnun musun? Bir de link atar mısın?
Bilgisayardan genel haliyle memnunum. Günlük kullanımda ekran parlaklığı %70 seviyesinde 5-6 saat civarı gidiyor. Oyun performansına gelirsem benim için gayet yeterli oldu. csgo 250fps den aşağı düşmüyor. Yeni çıkan hikayeli oyunları çok rahat biçimde drop olmadan açıyor. 1x16 ram ile geldi benim aldığım versiyon. Yakın zamanda 2x16 yapacağım ki o zaman performansı %35 bir artış yaşayacak diye tahmin ediyorum.Onun harici bütçeniz var ise 1tb versiyonunu öneririm 512gb oyun oynayan biri iseniz yetersiz gelicektir. Benim aldığım linkte şuan ürün tükenmiş. Özellikleri şu şekilde;
Rtx 3050ti
ryzen 7 4800h
1x16 3200mhz ram
1 tb ssd
İnternette bu özellikte bir ürün vardı linkini bulamadım ama 28900 lira bir fiyatı var idi. 12 taksit ile 23600 liraya satın aldım bu cihazı. 1 ay içerisinde 5bin lira fiyat rtması hiç hoş bir durum değil. 22000 liraya düz 3050li versiyon alabilirsiniz. 7000 lira fiyat farkına değicek birşey olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar bu arada oyun oynamadığın sürece fan falan açmıyor.Çok yüksek grafikli oyunlarda bile elin yanmıyor soğutma konusunu gerçekten çok iyi yapmışlar. Alıcak isen gözün kapalı öneririm. Bir ortamda falan aşırı göze batıyor :)

Bilgisayardan genel haliyle memnunum. Günlük kullanımda ekran parlaklığı %70 seviyesinde 5-6 saat civarı gidiyor. Oyun performansına gelirsem benim için gayet yeterli oldu. csgo 250fps den aşağı düşmüyor. Yeni çıkan hikayeli oyunları çok rahat biçimde drop olmadan açıyor. 1x16 ram ile geldi benim aldığım versiyon. Yakın zamanda 2x16 yapacağım ki o zaman performansı %35 bir artış yaşayacak diye tahmin ediyorum.Onun harici bütçeniz var ise 1tb versiyonunu öneririm 512gb oyun oynayan biri iseniz yetersiz gelicektir. Benim aldığım linkte şuan ürün tükenmiş. Özellikleri şu şekilde;
Rtx 3050ti
ryzen 7 4800h
1x16 3200mhz ram
1 tb ssd
İnternette bu özellikte bir ürün vardı linkini bulamadım ama 28900 lira bir fiyatı var idi. 12 taksit ile 23600 liraya satın aldım bu cihazı. 1 ay içerisinde 5bin lira fiyat rtması hiç hoş bir durum değil. 22000 liraya düz 3050li versiyon alabilirsiniz. 7000 lira fiyat farkına değicek birşey olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar bu arada oyun oynamadığın sürece fan falan açmıyor.Çok yüksek grafikli oyunlarda bile elin yanmıyor soğutma konusunu gerçekten çok iyi yapmışlar. Alıcak isen gözün kapalı öneririm. Bir ortamda falan aşırı göze batıyor :)
yukarıda asus laptop tavsiye etmiyorum fan sesi çok diyen arkadaşa çok bakmamanı tavsiye ederim. Bütün oyuncu laptopları fan sesi veriyor yeni oyunlarda

Son düzenleme:
Bilgisayardan genel haliyle memnunum. Günlük kullanımda ekran parlaklığı %70 seviyesinde 5-6 saat civarı gidiyor. Oyun performansına gelirsem benim için gayet yeterli oldu. CS:GO 250FPS'den aşağı düşmüyor. Yeni çıkan hikayeli oyunları çok rahat biçimde drop olmadan açıyor. 1x16 RAM ile geldi benim aldığım versiyon. Yakın zamanda 2x16 yapacağım ki o zaman performansı %35 bir artış yaşayacak diye tahmin ediyorum. Onun harici bütçeniz var ise 1TB versiyonunu öneririm 512 GB oyun oynayan biri iseniz yetersiz gelecektir. Benim aldığım linkte şu an ürün tükenmiş. Özellikleri şu şekilde;
RTX 3050 Ti
Ryzen 7 4800H
1x16 3200MHz RAM
1 TB SSD
İnternette bu özellikte bir ürün vardı linkini bulamadım ama 28900 lira bir fiyatı var idi. 12 taksit ile 23600 liraya satın aldım bu cihazı. 1 ay içerisinde 5bin lira fiyat rtması hiç hoş bir durum değil. 22000 liraya düz 3050'li versiyon alabilirsiniz. 7000 lira fiyat farkına değecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar bu arada oyun oynamadığın sürece fan falan açmıyor. Çok yüksek grafikli oyunlarda bile elin yanmıyor soğutma konusunu gerçekten çok iyi yapmışlar. Alacak isen gözün kapalı öneririm. Bir ortamda falan aşırı göze batıyor :)

Yukarıda ASUS laptop tavsiye etmiyorum fan sesi çok diyen arkadaşa çok bakmamanı tavsiye ederim. Bütün oyuncu laptopları fan sesi veriyor yeni oyunlarda

Hocam inanır mısın bende sadece CS:GO oynayan birisiyim :D çok güzel bir açıklama olmuş eline sağlık. Ben bir bakayım

Yeni konular

Geri
Yukarı