ASUS ROG STRIX G15 G512LW laptop Coil Whine için ne yapılabilir?

atacan.ykl

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Istanbul, Turkey
Merhaba arkadaşlar. Dün aldığım Laptop'ta şans eseri Coil Whine sesi ile karşılaştım. Bugün MediaMarkt'a götürdüm ve değişim istedim. Fakat kendilerinin değişim süresi uzun olduğu için ASUS yetkili servisine götürüp doa kağıdı almamı söylediler. ASUS yetkili servisi çok hızlı bir şekilde dönüş yaptı ve şu an bilgisayarım onarımda gözüküyor. Laptop'ta CW sorunu için ne tarz bir onarım olabilir? Bildiğim kadarıyla bu sorunun bir onarım yolu yok. Ben değişim istemiştim sorun devam ederse ne yapmalıyım, izlemem gereken yol nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Coil Whine'nın tiz ses haricinde başka hiçbir zararı yoktur. Bence iade ile veya değişimle uğraşmanıza değmez. 2014 yılından bu yana, neredeyse aldığım her AMD ve Nvidia ekran kartında Coil Whine vardı diyebilirim.

Merhaba,

Msi asus arasında gidip geliyorum bende. Lenovo aldım iade ediyorum onda da ışık sızması coil whine sorunu vardı. Artık tüm marka ve cihazlarda var herhalde. Işık sızması var mıydı sizde asusta karanlıkta test ettiniz mi? c1state araştırarak kapatın düzelir ses gider. Bence coil whine için vermeyin geri ama ışık sızması durumu sinir ediyor beni.

Merhaba,

Msi asus arasında gidip geliyorum bende. Lenovo aldım iade ediyorum onda da ışık sızması coil whine sorunu vardı. Artık tüm marka ve cihazlarda var herhalde. Işık sızması var mıydı sizde asusta karanlıkta test ettiniz mi? c1state araştırarak kapatın düzelir ses gider. Bence coil whine için vermeyin geri ama ışık sızması durumu sinir ediyor beni.
Merhaba. Işık sızması gibi bir durumla karşılaşmadım iki cihazımda da. Asus internette yazılanın aksine çok hızlı bir şekilde yardımcı olarak 2 gün içinde değişim almamı sağladı. Yeni aldığım cihazda coil whine sesi yok denebilir. Sadece açılırken azıcık gelip gidiyor. Fakat önceki cihazımdan daha sıcak çalışıyor (10 derece kadar) ve sol menteşesinden çıt sesi geliyor çok ufak. Teknoloji şans işi bayağı. O yüzden bir sorun yaşayana kadar gönül rahatlığıyla kullanıcam. Asus'un türkiye pazarına soktuğu ürünlerin yurtdışına göre nispeten daha az kaliteli üretildiğini düşünüyorum.

Msi ge75 geldi, sızma yok glow var sadece o da son %100 de ancak belli oluyor parlaklık kıstığımda hiç belli değil şuanda. Gayet iyi memnun kaldım. Msi gerçekten malzeme kalitesi ve teknoloji olarak kendini hissettirmiş cihazda. Şuanlık hiçbir eksi yanı yok gibi. Coil whine sorunu da yok cihazda hiçbir şey duyulmuyor cızırtı vs.

Geri
Yukarı