ASUS ROG STRIX G15 Gaming laptop nasıldır?

Eryn0x

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. 2-3 hafta yaptığım araştırma sonucu aşağıdaki laptopu almaya karar verdim. Genel yorumlarınız nedir ve üç sorum olacak.
1) Bu modellerde MUX Switch var mı?
2) 512 GB SSD'nin yetersiz gelmesi çok muhtemel ileride arttırma şansım var mı?
3) Yıllardır masaüstünde oyun oynamış birisi olarak 15'6 ekranın küçük gelmesi durumunda harici bir monitör bağladığımda performans kaybı yaşar mıyım?

Bilgisayarı yüksek seviyede oyun ve makine mühendisliği programları için okulda kullanacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    228,9 KB · Görüntüleme: 69
Hocam 2 bin lira daha fazla verip Asus ve 300hz almak daha mantıklı geliyor. Fiyatı dışında Acer'i öne koymak için pek bir sebep yok gibi

Direkt o modeli kullanıyorum.
1)MUX var.
2)Ben arttırdım bile.
3)Yaşatmaz.
Tavsiye ederim ama RAM'i tek kanal onu çift kanal yaparsanız harika olur. (Bende en yakın zamanda yapacağım.)

Direkt o modeli kullanıyorum.
1)MUX var.
2)Ben arttırdım bile.
3)Yaşatmaz.
Tavsiye ederim ama RAM'i tek kanal onu çift kanal yaparsanız harika olur. (Bende en yakın zamanda yapacağım.)
Teşekkürler hocam genel olarak ürünle ilgili görüşleriniz nelerdir? Oyun performansı, sıcaklık, ses gibi...

Teşekkürler hocam genel olarak ürünle ilgili görüşleriniz nelerdir? Oyun performansı, sıcaklık, ses gibi...

Sıcaklıkta gayet başarılı sorun yaşamazsın sıvı metal uygulaması gayet mükemmel bir şey ayrıyeten arkadaşın dediği gibi kullanıma bağlı depolanma ve RAM'i yükseltmek gayet mantıklı benimki 32 GB ve 2TB modeli. Ses kalitesi de fevkalade.

Üründen çok memnunum. Performansı iyi ama çift kanalın eksikliği bariz hissediliyor. Sıcaklık konusunda altında Zalman NS2000 ile kullanıyorum şu ana kadar maksimum 86'yı gördüm onda da fan ayarı Turbo'da değilmiş. Sesi güzel elektrogitar çalarken bazen arkada konser açtığımda profesyonel kulaklığımı çıkartıp bilgisayarın sesiyle eşlik ediyorum, profesyonel kulaklık kadar olmaz tabii ama eşlik etmeme olanak sağlayacak kadar sesi iyi.

Geri
Yukarı