ASUS ROG STRIX G15 laptop köşeleri kırıldı

RayOula

Kilopat
Geçen yaz evde masada dururken her iki köşesi de çatladı. Bugün de kod yazarken fark ettim ki köşesi kırılmış. Hatta fan kısmında da kırık var. Bunu servise versem bakabilir mi? Düşürsem bir yere çarpsam sıkıntı yok da böyle olması üzdü. GIF ve fotoğraf ekledim. Ayrıca 2022 Kasım ayında aldım.

Dosya Ekleri

• 20240301_131034.jpg
    20240301_131034.jpg
    107,5 KB · Görüntüleme: 47
  • 20240301_132705.gif
    20240301_132705.gif
    3 MB · Görüntüleme: 46
Masada dururken mi çatladı? Servisin buna inanacağını pek sanmıyorum. Eğer laptopta üretimden kaynaklı bir hata yoksa belki de onlarca hatta yüzlerce mühendisin üstünde çalışıp tasarladığı laptopun yerinde dururken kırılmış olmasına servis nasıl bir gözle bakar siz tahmin edersiniz.

Masada dururken mi çatladı? Servisin buna inanacağını pek sanmıyorum. Eğer laptopta üretimden kaynaklı bir hata yoksa belki de onlarca hatta yüzlerce mühendisin üstünde çalışıp tasarladığı laptopun yerinde dururken kırılmış olmasına servis nasıl bir gözle bakar siz tahmin edersiniz.
Dyson mastik ile yapıştırıp devam etmek lazım o zaman. Ayrıca çok fazla mühendislik hatası da mevcut laptopta. Klavye ayda bir bozuluyor ve şarj limitini değiştirince düzeliyor. Prize takınca touchpad aşırı yavaşlıyor gibi gibi.

Dyson mastik ile yapıştırıp devam etmek lazım o zaman. Ayrıca çok fazla mühendislik hatası da mevcut laptopta. Klavye ayda bir bozuluyor ve şarj limitini değiştirince düzeliyor. Prize takınca touchpad aşırı yavaşlıyor gibi gibi.
Mühendislik hatası olabilir, zaten baktığımızda hemen hemen hiçbir ürün mükemmel olarak tasarlanamıyor ancak sağlam bir parçanın masada durup dururken kırılmasının ne kadar absürt bir durum olduğunun farkında mısınız? Servis kesinlikle kullanıcı hatası der.

Serviste çalışırken bu yazı önüme gelseydi kullanıcı hatası derdim.

Kasa değişimi yaparlar parça destek garanti süreci çok uzun onda sorun yok ama ücretini isterler.
Plastik laptop alınmayacak artık belli oldu. Zaten kırılsın diye yapmışlar, kenarları ortasından yüksek. Bu dönem bir ton projem var bilgisayar uzun süre giderse bu dönem her dersten kalırım.

Mühendislik hatası olabilir, zaten baktığımızda hemen hemen hiçbir ürün mükemmel olarak tasarlanamıyor ancak sağlam bir parçanın masada durup dururken kırılmasının ne kadar absürt bir durum olduğunun farkında mısınız? Servis kesinlikle kullanıcı hatası der.
Haklısınız absürt duruyor.

Hocam konuyu tekrar açmış olacağım ama benim sorum farklı. Bende de bu cihazdan var ve aynı yer bende de kırıldı garantisi devam ediyor. Kullanıcı hatası olduğunun farkındayım servise göndersem aşağı yukarı ne kadar ücret isterler? Bilen ya da tahmini olan varsa yazabilir mi lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı