ASUS ROG STRIX G15 Laptop oyunlarda normalden düşük FPS veriyor

pasii

Hectopat
Bir arkadaşımın "ASUS ROG STRIX G15 G513IE-HN065 AMD Ryzen 7 4800H 15.6" 16 GB RAM 512 GB SSD RTX 3050 Ti FHD W11" marka laptopu var. Örnek olarak Valorant'ta orta ayarlarda 150 civarı FPS alıyor. Ayarları düşürdüğü zaman da Max 20 FPS fark ediyor. Hem gerektiği FPS'yi almıyor hem de ayar düşürdüğü zaman FPS artmıyor. Bunu nasıl çözebiliriz?

Bir arkadaşımın "ASUS ROG STRIX G15 G513IE-HN065 AMD Ryzen 7 4800H 15.6" 16 GB RAM 512 GB SSD RTX 3050 Ti FHD W11" marka laptopu var. Örnek olarak Valorant'ta orta ayarlarda 150 civarı FPS alıyor. Ayarları düşürdüğü zaman da Max 20 FPS fark ediyor. Hem gerektiği FPS'yi almıyor hem de ayar düşürdüğü zaman FPS artmıyor. Bunu nasıl çözebiliriz?

Çözemezsiniz maalesef. Aynı laptopun 1 TB SSD'li olanı var bende 150fps bile almıyorum valoda, performansı bu laptopun çözülecek bir şey yok her yolu denedim. Asusla konuştum yardımcı oldular fln üzgünüm.

Çözemezsiniz maalesef. Aynı laptopun 1 TB SSD'li olanı var bende 150FPS bile almıyorum Valorant'ta, performansı bu laptopun çözülecek bir şey yok her yolu denedim. ASUS'la konuştum yardımcı oldular falan üzgünüm.

Böyle saçmalık mı olur hocam.

Böyle saçmalık mı olur hocam.
Saçmalıktan kastınız ne tam olarak? işlemci çok güçlü bir işelemci değil ekran kartı zaten bin serisinin son nesillerinden daha kötü.. Bütün testleri yaptım stres furmark vs. laptopta donanımsal yazada yazılımsal problem yok performansı bu
ASUS'la konuşup yardımcı oldular mı olmadılar mı?

Evet 3-4 kez iletişime geçtim mail göndericez diyorlar gönderdikleri maillerde grafik ayarını düşürün, bligisayarı fişe takın fln gibi şeyler yazıyo son aradıgımda ilk defa laptop kullanıyorum gibi davrandılar garantiye alalım o zaman dediler ama yazılım mühendisliği okuyorum laptopum 15-20 gün yokken hayat yok benim için oyuzden gondermedim. Zaten 1 arkadaşımda daha var aynısı onunki 512gb oda memnun degil performanstan saldım oyuzden. satıcam hatta bu ay garantisi bitmeden.

(150 fps e iyi dedim çünkü ben geçen sene oynarken 110 a falan sabitliyordum drop yememek için)

Saçmalıktan kastınız ne tam olarak? İşlemci çok güçlü bir işelemci değil ekran kartı zaten bin serisinin son nesillerinden daha kötü. Bütün testleri yaptım stres FurMark vs. laptopta donanımsal yazada yazılımsal problem yok performansı bu.

Evet 3-4 kez iletişime geçtim mail göndereceğiz diyorlar gönderdikleri maillerde grafik ayarını düşürün, bligisayarı fişe takın falan gibi şeyler yazıyor son aradıgımda ilk defa laptop kullanıyorum gibi davrandılar garantiye alalım o zaman dediler ama yazılım mühendisliği okuyorum laptopum 15-20 gün yokken hayat yok benim için o yüzden gondermedim. Zaten 1 arkadaşımda daha var aynısı onunki 512 GB oda memnun degil performanstan saldım o yüzden. Satacağım hatta bu ay garantisi bitmeden.

(150 FPS'e iyi dedim çünkü ben geçen sene oynarken 110'a falan sabitliyordum drop yememek için)

Bir arkadaşta aynı laptopa sahip. Onda öyle bir sorun yokmuş.

Bir arkadaşta aynı laptopa sahip. Onda öyle bir sorun yokmuş.

İlginç gerçekten Örneğin Spider-Man almıştım FPS çok kötü olduğu için sarmamıştı ilk versiyonu bir de. Şu an tek FC24 oynuyorum oda en düşük ayarlarda, oyun performansı olarak asla memnun değilim ama oyun laptopunu günlük lapotopa çok iyi uyarlamışlar tasarımı falan çok güzel. 2 tane var yakın çevremde dediğim gibi aynısı olan arkadasımla f1 oynuyoruz f12023 oynarken drop vs giriyor ikimizede 3050ti çok kötü bir ekran kartı zaten, ryzen 7 4800h'ında ne oldugu belli. Çözüm bulursanız banada yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri
Yukarı