Asus Rog Strix G15 laptopta "Kod 43" hatasının sebebi nedir?

@SualpSener sökmek, garanti dışı bırakabilir diye okumuştum ama ASUS için geçerli mi bilemiyorum.

Sorun bariz donanımsal. Dediğim gibi ya GPU'da ya da anakart güç yolunda (regülatör, sigorta) sorun var. Garantiniz de varmış zaten. Kendiniz sorunu saptayamazsınız bile. Profesyonellere bırakın.

Benim de bu soruna çok benzer bir sorunum var. GPU çipi sorunlu çıktı ve GTX 950M'in sıfırı 1800 TL. Garanti olmadığından dolayı da elimde patladı cihaz.
ASUS parçalara zarar vermedikçe kendiniz yükseltme yapabilirsiniz diyor, zaten eğer garanti dışı kalıyorsa SSD'yi taktığımda da kalmıştır. Birdahaki hafta içi servise yollayacağım son sonucu buraya eklerim.

Güncelleme: Ürün için cuma başvuru yaptım pazartesi onaylandı. UPS almaya gelecek dendi gelmedi, kendim telsim ettim. Ürün sadece birkaç gün içinde tamir edildi. Yalnız adresimi başta yanlış yamzışlar ürün fazladan gezdi kargo ile, ayrıca gelen üründe benimle alakasız olan faturalar vardı ve benim kadar özenli paketlememişlerdi. Fatura koymama rağmen fatura koyulmadı denilerek garanti dışı işlem yapılacağı yazılmış ama belgede garanti içi işlem ve 0TL ücret gözüküyordu, ASUS'u aradım ücret yok garantiniz devam ediyor oraya yanlış yazılmıştır dendi. Ben böyle bir duuma karşı göndermedne önce fotoğraf çektim ve gelince de kutuyu açarken video çektim aynısını öneririm elinizde kanıt bulunsun. Soruna gelirsek yazılımsal olduğuna karar verilmiş. Donanımsla hata bulunmamış, yazılım atarak çözülmüş ve bazı testler yapılmış. Kendi uyguladığım geçici çözümlerle aynı etkiyi yaratmasından korkuyorum ama şimdilik sorun yok.

2. Güncelleme: Tekrar aynı sorun yaşandı ve 2. defa servise yolladım. Bu sefer geçici çözümlerim de düzeltmiyordu ekran kartını yani bu sefer sorun daha büyüktü. Özellikle 2. defa gönderdiğimi de belirttim. Yine çok hızlı çalıştılar o yüzden sadece format atıp yollamalarından korktum ama anakart da değişmiş. Şu an tamamen düzeldi sanırım. Ayrıca anakarta gömülü olan Windows lisansım da gitti maalesef. Ha bir de faturayı ve garanti belgesi hariç belgeleri geri yollamayı unuttular. Neyse ki fatura kopyaydı ve diğer belgeler de önemsiz. Yollayacak arkadaş varsa kopya fatura yollasın kesinlikle.

Son düzenleme:
Hocam merhaba. Bugün laptopumu servise verdim bakın yapın diye. Allah'ın cezaları bir termal macun süreceklerdi. Teslim aldım sizdeki sorunun aynısı. Ne yaptıysam düzelmedi.

Size birkaç sorum var:

- Direk anakartın tamamını mı değiştirdiler? Açıklama olarak ne yaptılar? Bir de sorun tekrar etti mi?
- Bilgisayarınız anakartı değişmesine rağmen stabil çalışıyor mu?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam merhaba. Bugün laptopumu servise verdim bakın yapın diye. Allah'ın cezaları bir termal macun süreceklerdi. Teslim aldım sizdeki sorunun aynısı. Ne yaptıysam düzelmedi.

Size birkaç sorum var:

- Direk anakartın tamamını mı değiştirdiler? Açıklama olarak ne yaptılar? Bir de sorun tekrar etti mi?
- Bilgisayarınız anakartı değişmesine rağmen stabil çalışıyor mu?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arızalı anakart değiştirildi yazmışlardı yani komple anakart değişti diye düşünüyorum. Sorun tekrarlamadı. Sorunsuz kullanıyorum şu anda.

Geri
Yukarı