ASUS ROG STRIX G15 Valorant değerler normal mi?

Emircandrn

Centipat
Daha fazla  
6800H RTX NVIDIA RTX 3060 ekran kartına sahibim. Tek çubuk DDR5 16 GB RAM var. Valorant'ta muadil ve aynı cihazlara göre FPS'im düşük. Değerler böyle. Sorun ne acaba?
Core Boost kapalı/açık resimleri yükledim.
NVIDIA on+Boost yapınca ekran kartı MHz 1702 sabitleniyor. dGPU açık NVIDIA ekran kartından alıyorum görüntüyü. W11 Home kurulu.

Dosya Ekleri

• 20230320_161157.jpg
    20230320_161157.jpg
    107,9 KB · Görüntüleme: 44
  • 20230320_160823.jpg
    20230320_160823.jpg
    122,2 KB · Görüntüleme: 38
6800H RTX NVIDIA RTX 3060 ekran kartına sahibim. Tek çubuk DDR5 16 GB RAM var. Valorant'ta muadil ve aynı cihazlara göre FPS'im düşük. Değerler böyle. Sorun ne acaba?
NVIDIA on+Boost yapınca ekran kartı MHz 1702 sabitleniyor. dGPU açık NVIDIA ekran kartından alıyorum görüntüyü. W11 Home kurulu.

Tek çubuktan anladığım Single kanal RAM. Tek kanaldan dolayı tam FPS veremiyor.

Ayrıca YouTube'dan oyun testlerine baktım. Değerler normal. Maksimum 270 FPS ortalama 218 FPS gösteriyor.

Slot hocam evet yanlış söyledim.
Anladım, tek slot RAM yeteri kadar performans vermez. İkinci alacağınız bir RAM ile beraber çift slot daha iyi çalışır donanımlarınız.

Ayrıca YouTube'dan oyun testlerine baktım. Değerler normal. Maksimum 270 FPS ortalama 218 FPS gösteriyor.

Anladım, tek slot RAM yeteri kadar performans vermez. İkinci alacağınız bir RAM ile beraber çift slot daha iyi çalışır donanımlarınız.

Sorunum aslında FPS çok düşüyor. 130 FPS'lere kadar. Ekran 300Hz olunca bir tık sıkıntı oluyor. 2. sorunda şu sitedeki ayni cihaza sahip arkadaş 370 FPS'leri görüyor. Muadillerde öyle. Anlamadım bu olayı.

Sorunum aslında FPS çok düşüyor. 130 FPS'lere kadar. Ekran 300Hz olunca bir tık sıkıntı oluyor. 2. sorunda şu sitedeki ayni cihaza sahip arkadaş 370 FPS'leri görüyor. Muadillerde öyle. Anlamadım bu olayı.
Sorununuz belki yazılımsal olabilir. Eğer yaptıysanız iyi ama yapmama ihtimalinize karşılık şu ayarları bir deneyin.
1-) Güç ayarı/ Maksimum performans
2-) NVIDIA Control Panel'den 3D Grafik ayarlarını yapın. Bütün seçenekleri performansa göre ayarlayın. Güç yönetimi modu'nu yine Maksimum performans yapın.
3-) Grafik Ayarlarından VALORANT'ı bulup ekran kartınızı (yüksek performans) seçin.
4-) Oyun içi ayarları tekrar gözden geçirin. Bazen bende kendiliğinden kenar yumuşatma veya anizotropik filtreleme açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı