ASUS ROG STRIX G15 vs ASUS ROG STRIX G17

respuNN

Hectopat
Daha fazla  
İki bilgisayarında tam adı:
ASUS ROG STRIX G15 G513QR-HF010
ASUS ROG STRIX G17 G713QR-HX012

Ekran boyutlarının farkı olduğunu biliyorum ama merak ettiğim şey ise ekran kartına veya işlemciye gelen güç miktarları farklı mı? Ben herhangi bir bilgi bulamadım.

Bahsettiğim laptopların donanım özellikleri:
AMD Ryzen 7 5800h işlemci.
NVIDIA GeForce RTX 3070 (8 GB GDDR6) ekran kartı.
16 GB (2X 8192MB) - DDR4, 3200MHz RAM.
1TB SSD NVMe SSD.

Ekran dışında hiçbir fark yok. Güç sadece ekrana bir tık fazla gider. Bunun sebebi ise ekran büyüklüğü.

İki bilgisayarında tam adı:
ASUS ROG STRIX G15 G513QR-HF010
ASUS ROG STRIX G17 G713QR-HX012

Ekran boyutlarının farkı olduğunu biliyorum ama merak ettiğim şey ise ekran kartına veya işlemciye gelen güç miktarları farklı mı? Ben herhangi bir bilgi bulamadım.

Bahsettiğim laptopların donanım özellikleri:
AMD Ryzen 7 5800h işlemci.
NVIDIA GeForce RTX 3070 (8 GB GDDR6) ekran kartı.
16 GB (2X 8192MB) - DDR4, 3200MHz RAM.
1TB SSD NVMe SSD.

Klavye farkı var.

Malzeme kaliteleri çok kötü. Bence ikisi de alınmaz. Bir de AMD var işin içinde. Yanan 🔥 işlemci ve ekran kartlarımızın hesabı yok. Servet yapar.
Bu bütçedeki en iyi bilgisayarlardan birine götü demeniz. Aynı modelin 2020 versiyonunu kullanıyorum, ilk başta söyleyim kasa gayet kaliteli bir alüminyumdan yapılmış. Ayrıca bende İntel bulunan versiyonu var ve bahse varım Amd işlemcilerden daha çok ısınıyordur, Amd yeni nesil laptop işlemcileri gayet iyi işlemciler.

21.500 tl ye daha iyisinin alınabileceğini sanmıyorum o konuda hem fikiriz.Sadece malzeme kalitesinden bahsetmemiştim.Bence mühendislikte bir tık kötü.şuan cihazı Türkiye’de bulsak 27-28 bin bantlarında buluruz.Bence o fiyatlara farklı ürünler tercih edilebilir.
İyisiyle kötüsüyle iyi bayramlar. Küçüklerimin gözlerinden büyüklerimin ellerinden öperim. RTX 3070 maxp olsun hangisi olursa olsun şu an ciddi anlamda stok ve üretim problemi var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı