Çözüldü ASUS ROG STRIX G16 4070 60W üstü çekmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

N1cht

Picopat
Daha fazla  
20240525180245_1.jpg

Sorun başlıkta yazdığı gibi 60W üstü çekmiyor sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Maks 120W çekiyor fakat oyunlarda maks 80W gördüm neden böyle.

Performans modunda farklı oyunlarda denedim BeamNG 90W maks, FS22 60W. Bu durum normal gelmiyor.
Normal gelmese bile durum normal, sebebi ise voltaj limiti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal gelmese bile durum normal, sebebi ise voltaj limiti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Olayı kavrayamadım...

Olayı kavrayamadım...

RTX 4050-60-70 mobil kartlarında bulunan voltaj limitinden dolayı genel olarak kartlar 90-100W üstüne spesifik yükler dışında çıkamıyor, çıksa bile performans değişmiyor. Cihazla alakalı vs. bir problem yok.

Çözüm
4000 serisiyle artık yüksek wattları daha da yükseltmek değil de daha düşük watta daha iyi performans almak amaçlandı hocam.

RTX 4050-60-70 mobil kartlarında bulunan voltaj limitinden dolayı genel olarak kartlar 90-100W üstüne spesifik yükler dışında çıkamıyor, çıksa bile performans değişmiyor. Cihazla alakalı vs. bir problem yok.
Bu durum performans düşüşü yaratmıyor mu? O zaman 4080 ve üstünde bu durum geçerli değil mi?

Geri
Yukarı