ASUS ROG STRIX G16 G614JI-N3188 vs ASUS ROG ZEPHYRUS G14 GA402RJ-L4203

Bütçe
50.000

cenkozk1

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam, bu sene üniversite sınavına gireceğim ve dolar yükselmeden bir laptop almak istiyorum. Yurt koşulları vs. nasıl olur bilmiyorum ama genelde oyun oynayan birisiyim. Üniversitede olan arkadaşlar taşıma, batarya vs. durumları göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız sevinirim. Şu an aklımda bu iki PC var biri Gaming diğeri taşıma odaklı. (16:10 ekran hastasıyım😁)

Zepyhrus serisi ROG STRIX'den daha kalitelidir ancak bileşenlere bakınca ROG STRIX daha iyi duruyor çok daha iyi bir işlemci daha iyi bir ekran kartı barındırıyor. O yüzden ROG STRIX derim.

15.6 inch Laptop'tan sonra Lenovo V14 g2'ye geçtim ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki 15.6 inch laptopu okula götürmek istemezken 14 inch laptopun çantada varlığını bile hissetmiyorsunuz ki 1 dönem boyunca hemen her gün okula götürdüm. Özellikle benim gibi hemen her gün okula laptop götüren birisi iseniz 14 inch kesinlikle tercih edilmeli. Şimdi daha güçlü bir cihaz arayışındayım G14'te boyutu ile dikkatimi çekiyor ancak RX 6700s performans konusunda çok da umduğunuzu bulamayacağınız bir kart gibi. Şahsen RTX 4060 veya 4070'li daha fiyat performans 14 inch cihazları bence beklemekte fayda var.
Ancak işin olumsuz tarafına gelirsek harici bir monitör kullanmıyorsanız bu cihazlarda FPS oyunu oynamak hayal, rakipleri göremiyorsunuz. Daha çok Forza veya GTA gibi oyunları oynamak nispeten zevk verebiliyor.

15.6 inch Laptop'tan sonra Lenovo V14 g2'ye geçtim ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki 15.6 inch laptopu okula götürmek istemezken 14 inch laptopun çantada varlığını bile hissetmiyorsunuz ki 1 dönem boyunca hemen her gün okula götürdüm. Özellikle benim gibi hemen her gün okula laptop götüren birisi iseniz 14 inch kesinlikle tercih edilmeli. Şimdi daha güçlü bir cihaz arayışındayım G14'te boyutu ile dikkatimi çekiyor ancak RX 6700s performans konusunda çok da umduğunuzu bulamayacağınız bir kart gibi. Şahsen RTX 4060 veya 4070'li daha fiyat performans 14 inch cihazları bence beklemekte fayda var.
Ancak işin olumsuz tarafına gelirsek harici bir monitör kullanmıyorsanız bu cihazlarda FPS oyunu oynamak hayal, rakipleri göremiyorsunuz. Daha çok Forza veya GTA gibi oyunları oynamak nispeten zevk verebiliyor.

Haklısınız, STRIX G16'yı deneme fırsatım oldu uzunluğu ve genişliği normal 15.6 boyutlarında olsa da cihaz 3cm kalınlığında. Benchmark, stress test vs. de yaptım cihaz gerçekten tam bir canavar ama adaptörüyle neredeyse 3kg😄. Üniversite koşullarında bana da çok uygun olmaz gibi geliyor. G14 serisinin de Avrupa fiyatlarına bakacak olursak RTX 40 serisinin 50.000TL'den fazla olacağını düşünüyorum, gelip gelmeyeceği de muallak. G14 serisine alternatif bildiğiniz seri var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı