ASUS ROG STRIX G16 HDR destekliyor ama açılmıyor

dewilaxe

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix G16(2023)
i7 13650HX 4.9GHZ
RTX 4070 Mobile 8GB
32GB Ram DDR5 4800MHZ
1TB SSD
1920X1200p 165hz
Merhaba, bilgisayarı ilk aldığım zaman HDR özelliğini açabiliyordum ama aradan zaman geçince format attım ve sonra fark ettim ki ne oyunlarda ne de görüntü ayarlarında HDR seçeneğini açabiliyorum. Burada video için destekleniyor gözüküyor ama normal HDR kullan özelliği açılmıyor. Bu ayar önceden destekleniyor gözüküyordu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-18 170410.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-18 170410.png
    231,7 KB · Görüntüleme: 24
Tüm driverları eksiksiz kurduğunuza emin misiniz?

Evet hatta desteklenmediğini görünce tekrar kurdum ekran kartı sürücülerini bile kaldırıp bir daha kurdum HDR özelliği sürücüsünüde kurdum ama olmadı. Windows mu buga sokuyor anlamadım gitti bir sürü çakışan şey oluyor bilgisayarda.

Merhaba, bilgisayarı ilk aldığım zaman HDR özelliğini açabiliyordum ama aradan zaman geçince format attım ve sonra fark ettim ki ne oyunlarda ne de görüntü ayarlarında HDR seçeneğini açabiliyorum. Burada video için destekleniyor gözüküyor ama normal HDR kullan özelliği açılmıyor. Bu ayar önceden destekleniyor gözüküyordu.

HDR özelliği sadece videolarda kullanılabiliyor. Oyunlarda falan açılmıyor. HDR’ı videolarda da açmana gerek yok zaten varsa HDR oynatır otomatik olarak.

Geri
Yukarı