ASUS ROG STRIX G16 i7 RTX 4070 vs Dell G16 i9 RTX 4070

basakito

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
3DS Max, Blender, SketchUp, Lumion, Revit, Photoshop, Illustrator gibi uygulamalar kullanmaktayım. Yüksek performanslı, ekran özellikleri iyi olan bir laptop arayışındayım. Birçok önerinin sonucunda HP Victus'u eledim. ASUS ROG STRIX i7-13650hx 64 GB 2 TB SSD RTX 4070 16" Gaming laptopun da özellikleri iyi ancak, daha yüksek işletim sistemli Dell G16 7630 i9 13900HX 64 GB 2 TB SSD RTX 4070 16" daha F/P gibi. Asus mu Dell mi müşteri hizmeti gibi diğer firmayla alakalı detayları da düşünerek sizce hangisini almalıyım? Bütçe için kesin bir rakam veremiyorum ancak kısa bir süre içinde laptop almalıyım. Daha fazla kafam karışmadan bilgi sahibi arkadaşlardan bu özelliklere sahip laptop önerisi de alabilirim.

Öncelikle merhaba.
3DS Max, Blender, SketchUp, Lumion, Revit, Photoshop, Illustrator gibi uygulamalar kullanmaktayım. Yüksek performanslı, ekran özellikleri iyi olan bir laptop arayışındayım. Birçok önerinin sonucunda HP Victus'u eledim. ASUS ROG STRIX i7-13650hx 64 GB 2 TB SSD RTX 4070 16" Gaming laptopun da özellikleri iyi ancak, daha yüksek işletim sistemli Dell G16 7630 i9 13900HX 64 GB 2 TB SSD RTX 4070 16" daha F/P gibi. Asus mu Dell mi müşteri hizmeti gibi diğer firmayla alakalı detayları da düşünerek sizce hangisini almalıyım? Bütçe için kesin bir rakam veremiyorum ancak kısa bir süre içinde laptop almalıyım. Daha fazla kafam karışmadan bilgi sahibi arkadaşlardan bu özelliklere sahip laptop önerisi de alabilirim.
Dell laptopun kronik sikintilari oldugu soyleniyor.

Su anda mukemmel bir indirim var Nitro 16'da ama islemcisi digerlerine gore dusuk. Islemci artirmak isterseniz da 20K lik bir fark oluyor:

Indirimli(43K'ya dustu):

Islemcisi daha guclu olan(60K):

Su anda mukemmel bir indirim var Nitro 16'da ama islemcisi digerlerine gore dusuk. Islemci artirmak isterseniz da 20K lik bir fark oluyor:

Indirimli(43K'ya dustu):

Bütçe ne? Dell yazılımsal anlamda sıkıntılı.
70-80 arası

Indirimli(43K'ya dustu):

İntel işlemcili bir şey alsam daha iyi sanırım

Daha iyi panel fakat CPU tarafında zayıf performansa sahip:

Ortalama panel, daha iyi soğutma:

Ekstradan monitör kullanmayı düşünürseniz de bu model seçenek olabilir. Paneli çok kötü ama performansı çok daha iyi.

Önem sırasına göre tercih yapabilirsiniz.

Daha iyi panel fakat CPU tarafında zayıf performansa sahip:

Ortalama panel, daha iyi soğutma:

Ekstradan monitör kullanmayı düşünürseniz de bu model seçenek olabilir. Paneli çok kötü ama performansı çok daha iyi.

Önem sırasına göre tercih yapabilirsiniz.
Öneriler için teşekkür ederim, dell almaktan vazgeçiyorum. hp victus ve asusun yazdığım modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? ASUS ROG STRIX i7-13650hx 64 GB 2 TB SSD RTX 4070 16" / Hp Victus 16-R0009NT I7-13700H 48GB 2 TBSSD RTX 4070 16.1''

STRIX çok daha iyi, bu bütçede Victus alınmaz. O bütçeyle minimum 4080 bakmanızı öneririm ekstra olarak, 4070 ile aralarında yaklaşık %60 fark var.
i7 13. nesil ve 4080 mi ? i9 4080 fiyatları çok daha yüksek oluyor strix te bütçemi aşabilir. Bir de i7 13650HX işlemciyle İ7 13700H işlemci arasında ne gibi bir fark oluyor?

@basakito Performansları genel olarak benzer o işlemcilerin, HX işlemcilerde voltaj regülatörü oluyor ve üretici izin de verdiyse işlemcinin voltajını kontrol edebiliyorsunuz, kısaca undervolt vs. yapmanıza izin veriyor. Evet İ7 ve 4080 kombinasyonu.

Öncelikle merhaba.
3d max olmasaydı Rog Strix G16 4060 4070 50k veya 75k(düne kadar indirimde 63k idi) ya 4080 olan modeli önerirdim. Revit ve Sketchup onboard Intel uhd ile de çalışıyor. Dell den kalite bakımından daha iyi onun işlemcisiyle denk şu modeli öneririm:

13650hx ile 13900hx ve AMD 7845-7945hx ler arasında fark var.
Not: Modeli daha ucuz satan yer olabilir.

Geri
Yukarı