ASUS ROG STRIX G16 mavi ekran hatası

502841

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, yeni bir bilgisayar aldım ve aldığım günden beridir ara ara mavi ekran veriyor sebebini çözemiyorum. Mavi ekran hatasının görüntüsünü yükledim hata sebebi nedir ve nasıl çözerim?
Bilgisayar marka-model: ASUS ROG STRIX G16 G614JU-N3255W

Dosya Ekleri

• IMG_20231102_110744.jpg
    IMG_20231102_110744.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam ekledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231102_123536.jpg
    IMG_20231102_123536.jpg
    199,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende aynı sorunu yaşamaktayım profilimde ki konuda minidump dosyalarını yükledim bir bakabilir misiniz?
Ben de hala sonuca ulaşamadım; yani driver'ların hepsi güncel, bios güncel, my asus üzerinden tarama yapıyorum herhangi bir hata ya da herhangi bir bozuk donanım algılamıyor. Çok nadiren mavi ekran hatası alıyorum, oyun oynarken herhangi bir hata vermiyor ya da günlük kullanımda bir hata vermiyor nadiren boşta dururken ya da bir işleme tam başlayacakken veriyor.

Ben de hala sonuca ulaşamadım; yani Driver'ların hepsi güncel, BIOS güncel, my ASUS üzerinden tarama yapıyorum herhangi bir hata ya da herhangi bir bozuk donanım algılamıyor. Çok nadiren mavi ekran hatası alıyorum, oyun oynarken herhangi bir hata vermiyor ya da günlük kullanımda bir hata vermiyor nadiren boşta dururken ya da bir işleme tam başlayacakken veriyor.

Benim sorunun aynısını anlatıyorsun resmen

Benim sorunun aynısını anlatıyorsun resmen
Sorunu başka bir rog kullanıcısının tavsiyesi ile hallettik. Asus Rog serisinde Nvidia'ya gelen son üç güncellemeden kaynaklıymış.

MAVİ EKRAN İÇİN:
Sorun sürücü kaynaklıymış. Roglar ile son 3 Nvidia sürücüsünün anlaşamaması ile ilgili bir sorun var. Şu sürücüye döndüğünüz de sorun kalmıyor. (DDU ile diğer sürücüyü güvenli modda silmeniz lazım.)

Ben henüz denemedim belki yeni bir güncelleme ile sorun çözülür diye bekliyorum. Onun haricinde bugün bios güncellemesi geldi güncellemeyi yaptıktan sonra yine mavi ekran hatasını aldım.

@Riza610

Bu arada sormak istediğim farklı bir konu var. Daha önce Dell marka bir laptop kullandım ve hoparlörün sesi baya yüksekti yani nerdeyse kullandığım Rog bilgisayarın iki katı kadar ses seviyesi vardı. Senin kullandığın Rog bilgisayarda da hoparlörün ses seviyesi düşük mü ?
Bilgisayarlarımızda ekran kartı dışında bi fark yok.
Kullandığım bilgisayar: Rog G16 2023 i7 13650hx - rtx 4050

Son düzenleme:
Sorunu başka bir ROG kullanıcısının tavsiyesi ile hallettik. ASUS ROG serisinde NVIDIA'ya gelen son üç güncellemeden kaynaklıymış.

MAVİ EKRAN İÇİN:
Sorun sürücü kaynaklıymış. ROG'lar ile son 3 NVIDIA sürücüsünün anlaşamaması ile ilgili bir sorun var. Şu sürücüye döndüğünüz de sorun kalmıyor. (DDU ile diğer sürücüyü güvenli modda silmeniz lazım.)

Ben henüz denemedim belki yeni bir güncelleme ile sorun çözülür diye bekliyorum. Onun haricinde bugün BIOS güncellemesi geldi güncellemeyi yaptıktan sonra yine mavi ekran hatasını aldım.

@Riza610

Bu arada sormak istediğim farklı bir konu var. Daha önce Dell marka bir laptop kullandım ve hoparlörün sesi bayağı yüksekti yani neredeyse kullandığım ROG bilgisayarın iki katı kadar ses seviyesi vardı. Senin kullandığın ROG bilgisayarda da hoparlörün ses seviyesi düşük mü?
Bilgisayarlarımızda ekran kartı dışında bir fark yok.
Kullandığım bilgisayar: ROG G16 2023 i7 13650HX - RTX 4050

Sorunu başka bir ROG kullanıcısının tavsiyesi ile hallettik. ASUS ROG serisinde NVIDIA'ya gelen son üç güncellemeden kaynaklıymış.

MAVİ EKRAN İÇİN:
Sorun sürücü kaynaklıymış. ROG'lar ile son 3 NVIDIA sürücüsünün anlaşamaması ile ilgili bir sorun var. Şu sürücüye döndüğünüz de sorun kalmıyor. (DDU ile diğer sürücüyü güvenli modda silmeniz lazım.)

Ben henüz denemedim belki yeni bir güncelleme ile sorun çözülür diye bekliyorum. Onun haricinde bugün BIOS güncellemesi geldi güncellemeyi yaptıktan sonra yine mavi ekran hatasını aldım.

@Riza610

Bu arada sormak istediğim farklı bir konu var. Daha önce Dell marka bir laptop kullandım ve hoparlörün sesi bayağı yüksekti yani neredeyse kullandığım ROG bilgisayarın iki katı kadar ses seviyesi vardı. Senin kullandığın ROG bilgisayarda da hoparlörün ses seviyesi düşük mü?
Bilgisayarlarımızda ekran kartı dışında bir fark yok.
Kullandığım bilgisayar: ROG G16 2023 i7 13650HX - RTX 4050

Ses bende de düşük bu güncelleme olayını nereden öğrendiniz kaynak var mı açıklama falan

Ses bende de düşük bu güncelleme olayını nereden öğrendiniz kaynak var mı açıklama falan
dört farlı forum sitesinde konu başlığı açtım, açılan konu başlıklarına baktım vs. çözüm yolu olarak ddu ile driver kaldırıp eski versiyona dönünce çözülüyor cevabını aldım. ddu ile driver kaldırıp eski sürüme dönenlerin sorunu çözülmüş. hatta alternatif başka çözüm yolu olarak msi afterburn ile çekirdek saat hızını düşürmemi de önerdiler. yabancı bir forum sitesi üzerinde de aynı sorundan dolayı konu başlığı açılmış. hatta nvidia forum'du galiba nvidia'ya ait bi siteydi aynı sorun için orada da konu başlığı açılmış.

Geri
Yukarı