ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor

hocam hangi forumda var o tavsiyeler ? yönlendirebilir misiniz lütfen.

ASUS ROG G15 RTX 3060 laptop var benim cihazımda yanıyor resmen ETS 2 de bile 95 derecelerde geziyor sıcaklığım. laptoptan soğudum resmen. çözümü bulabildiniz mi ?
Bu forumda gaming laptop başlığında.

Arkadaşlar bendeki işlemci i7-13650hx ben buna nasıl bir undervolt yapabilirim ve nereden yapabilirim?

Arkadaşlar bendeki işlemci i7-13650hx ben buna nasıl bir undervolt yapabilirim ve nereden yapabilirim?

Google'a yazarsan gerekli bilgiler çıkacaktır karşına dostum thortle stop i7 13650HX şeklinde.

Turbo Boost kapatarak sorunu çözmüşsün neden üstüne undervolt yapacaksın :D ben kapatmazdım orası ayrı da gerek yok şu anda.

Undervolt yaparak Turbo Boost özelliğini kapatmamis olacak sıcaklık belki 80 85 olur ama en azından performans kaybı yaşamaz. Intel laptoplarda genelde volt biraz fazla veriliyormuş. Olduğum forumlarda ve birçok yerlerde böyle yazıyordu undervolt ile bunu rahatlıkla dengeleyebiliyorsun. Kullandığım çoğu Intel laptoplarda bu şekilde kullanıyordum ve gayet sağlıklı.

Turbo Boost kapatarak sorunu çözmüşsün neden üstüne undervolt yapacaksın :D ben kapatmazdım orası ayrı da gerek yok şu anda.

Turbo Boost geri açtım şu an oda sıcaklığı aşırı fazla olmadığında 87'lerde takılıyor Cyberpunk tarzı oyunlarda.bende Biraz daha düşürebilir miyim diye undervoltu sordum.

13650HX modelde BIOS'tan yapılıyor. Ben ısı olarak faydasını görmedim.

Hiç mi fark olmadı hocam.

Geri
Yukarı