ASUS ROG STRIX G16 vs MSI Crosshair 17

• Konuyu başlatan IACS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B
Tek düşündüren şey 37.5kdan tüm stoklar bitti tekrar stok geldiğinde fiyatlarda nasıl bir oynama olur beklemeye değer mi acaba diye düşünüyorum. 4050 ile 4060 arasında güzel ve ciddi farklar olacağını düşünüyorum.

Bende stokları varken yetişemedim şimdi bittiği için alternatif olarak bunlar ele alınabilir mi diye düşündüm. Fiyat bandı aynı aralıklarda olursa şu anki piyasada galiba en iyi F/P ürünlerinden tasarım olarak da çok önde olduğunu düşünüyorum.

Hocam kesinlikle bu kadar para verdikten sonra 4060 alınması taraftarıyım. Yanına da RAM ve SSD alırsınız mis gibi olur. Şahsen 4060 modeli 32 GB RAM ve 1.5 TB SSD yapacağım.

Hocam siz bilirsiniz 1 2 hafta içinde stok gelir mi yavaş yavaş ve olduğu fiyatını korur mu 4060 model ASUS ROG STRIX. Misal 35 40k arası fiyatını korur diye düşünüyorum.

Fiyatlarda hiçbir değişiklik olacağını sanmıyorum dostum, geldiği ilk 4 gün biraz değişiklik oldu o da bizde dahil çoğu satıcı cihazda rekabeti arttırmak adına yurt dışından aldı, ASUS'un kalifiye distribütörleri yavaş yavaş sokunca resmi fiyata girdi. Yani bu saatten sonra 4000 serisi cihazlarda bir fiyat değişikliği olacağını hiç sanmıyorum.

Ancak 3060 serisi ve aşağısında büyük bir fiyat düşüşü bekliyoruz, özellikle 3050 barındıran her cihaz HP, Acer, Lenovo gibi markalarında 4000 serisi cihaz çıkarmasıyla inanılmaz düşecek, 15.000 gibi bir fiyat bandı bekliyoruz şu an.

Size şöyle söyleyeyim, 3060 aşağısı cihazları biz dahil çoğu firma stoklamaktan vazgeçmeye başladı, eritiliyor yani.

@IACS

Fiyatlarda hiçbir değişiklik olacağını sanmıyorum dostum, geldiği ilk 4 gün biraz değişiklik oldu o da bizde dahil çoğu satıcı cihazda rekabeti arttırmak adına yurt dışından aldı, ASUS'un kalifiye distribütörleri yavaş yavaş sokunca resmi fiyata girdi. Yani bu saatten sonra 4000 serisi cihazlarda bir fiyat değişikliği olacağını hiç sanmıyorum.

Ancak 3060 serisi ve aşağısında büyük bir fiyat düşüşü bekliyoruz, özellikle 3050 barındıran her cihaz HP, Acer, Lenovo gibi markalarında 4000 serisi cihaz çıkarmasıyla inanılmaz düşecek, 15.000 gibi bir fiyat bandı bekliyoruz şu an.

Size şöyle söyleyeyim, 3060 aşağısı cihazları biz dahil çoğu firma stoklamaktan vazgeçmeye başladı, eritiliyor yani.

@IACS

Çok teşekkür ederim. Yani 35k ve 40k arası fiyatını korumaya devam edecek öyleyse. 4060 test etmişsinizdir. Bu kartı nasıl değerlendirirsiniz hocam. Nereye konumlandırırsınız.

@IACS
Hocam rog zephyrus g16 modelini deneyimlediniz mi? Onu düşünüyorum ama hiçbir incelemesi vs yok.

@Haluk Albayrak ve @ıacs

İkinize tek bir önerim var, ASUS fiyatı kabarık bir markadır, kalitesi ucuz değildir, biraz bekleyin, HP ve Lenovo yeni serilerin çıkmasını bekleyin, bu iki marka Prime dönemlerine girmeye başladı Gaming alanında.

ROG Zephyrus G16 GU603zu modelini bugün alabildik, 3 adet inceleme ve içini açma fırsatım oldu, cihaz tasarımsal anlamda bir devrim, LED'ler düz renk, sadece tek beyaz vardı, ancak Armoury Crate üzerinden iki farklı efekt seçeneği de mevcuttu, ağırlığı gayet iyi, tasarımsal açıdan çok nefis bir cihaz, Gaming bir cihaz olmasına rağmen aşırı lüks bir iş laptopu gibi.

4050'den 4070'e kadar tüm cihazları test ettim, sürücü problemleri var, yalan söylemeye gerek yok. ASUS'u çok severim ama biraz hızlı hareket etmiş, ısınma problemi yok ancak fanlar bazen kendi kendine RPM düşürebiliyor, dediğim gibi komple yazılımsal problemler.

@IACS
Çok güzel özetlemişsiniz olayı bu piyasanın içinde olarak galiba dediğiniz gibi aynı bantlarda geleceği için acele etmeden 4060 ları beklemek daha mantıklı olacak gibi aradaki 2-3k fark için 4050 mantıksız olabilir.

Merak edenler için yeni nesil ROG Zeph ve Strix'in içi.

Çok güzel özetlemişsiniz olayı bu piyasanın içinde olarak galiba dediğiniz gibi aynı bantlarda geleceği için acele etmeden 4060ları beklemek daha mantıklı olacak gibi aradaki 2-3K fark için 4050 mantıksız olabilir.

Kesinlikle, ASUS şu an yeni nesil piyasaya çok hızlı girdi. Bu hız problemler getirdi, HP, Lenovo ve Acer'ı beklemekte fayda var.

Çok açık söyleyeyim, bir STRIX kalitesi olmasa da HP Victus serisinin yeni seri cihazları çıkmaya başladığında ASUS'tan hiçbir aşağı yanı kalmayacağına eminim.

Dosya Ekleri

• 67519bfe-4a18-4aed-9761-b35ac6d3d9ee.jpg
    67519bfe-4a18-4aed-9761-b35ac6d3d9ee.jpg
    182,4 KB · Görüntüleme: 60
  • 82b4eecc-d9d5-4ac9-9e2c-8f8ffc4b1296.jpg
    82b4eecc-d9d5-4ac9-9e2c-8f8ffc4b1296.jpg
    201,8 KB · Görüntüleme: 49
@Haluk Albayrak ve @ıacs

İkinize tek bir önerim var, ASUS fiyatı kabarık bir markadır, kalitesi ucuz değildir, biraz bekleyin, HP ve Lenovo yeni serilerin çıkmasını bekleyin, bu iki marka Prime dönemlerine girmeye başladı Gaming alanında.

Yorumunuz için tekrardan teşekkürler. Aslında fiyat konusunda 41 42K ya kadar sorun yok. Aklımda 1x16 GB RAM ile geliyor olmasından dolayı 32 GB RAM yapıp 1 TB Kingston Fury renegade çekmek var. Çok uzun zamandır bilgisayar almıyorum bundan dolayı Premium hissettiren bir cihaz almaktan gerçekten hiç çekinmem. Beni 4 yıl civarı sorunsuz şekilde idare etsin gerçekten yeterli. Fakat bir sorum daha olacak Liquid metal ile gelen ROG STRIX modellerde bakım zamanı geldiğinde serviste değişim sağlıyorlar mı acaba? Dendiği kadar iyi mi Liquid metalin ömrü.

Yorumunuz için tekrardan teşekkürler. Aslında fiyat konusunda 41 42K ya kadar sorun yok. Aklımda 1x16 GB RAM ile geliyor olmasından dolayı 32 GB RAM yapıp 1 TB Kingston Fury renegade çekmek var. Çok uzun zamandır bilgisayar almıyorum bundan dolayı Premium hissettiren bir cihaz almaktan gerçekten hiç çekinmem. Beni 4 yıl civarı sorunsuz şekilde idare etsin gerçekten yeterli. Fakat bir sorum daha olacak Liquid metal ile gelen ROG STRIX modellerde bakım zamanı geldiğinde serviste değişim sağlıyorlar mı acaba? Dendiği kadar iyi mi Liquid metalin ömrü.

Sıvı metal bayağı iyi, servislerde özel kitlerden bakım sağlıyor merak etme dostum.

Sana tavsiye edeceğim en dengeli model 4060 serisi olacaktır, 4050 bile hayvan gibi performans sergiliyorken 4060 ve 4070 çok daha üst düzey olmuş, yani koskoca 4000 serisinde ki tüm mobil kartlar 3070 üst segment mobil kartlarla yarışıyor, 3060, 3050 konuya bile dahil değil. Mobil kartlarda devrim diyebilirim.

Sıvı metal konusuna gelirsek, hem daha uzun ömürlü, hem de soğutma açısından geleneksel termal macundan kat kat iyi diyebilirim, zaten 3000 serisi o kadar çok gelişti ki bu sıvı metal muhabbeti, artık laptop soğutucu denen şey rafa kalktı diyebilirim.

Yalnız ROG Zephyrus G16 GU603zu modeli için önemli ve kritik bir bilgi vereceğim. ASUS'tan hiç beklemediğim bir şey var bu cihazda, cihaz 16 GB gömülü RAM ile geliyor, yani tek RAM slotu var. 2x32 takabilecekken 48 GB bir RAM miktarına ulaşıyorsun, neden böyle bir şey yapılmış anlam veremedim, çağın eskisinde kalmış bir olay gömülü RAM.

Yeni konular

Geri
Yukarı