ASUS ROG STRIX G16 vs MSI Crosshair 17

• Konuyu başlatan IACS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B

IACS

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, laptop almayı düşünüyorum fakat yeterince donanımsal bilgiye sahip değilim ve bu konuda sizlerden öneri bekliyorum. Mimarlık öğrencisi, 3D model tarzı uygulamalar ve günlük FPS oyunları ile vakit geçiriyorum. Bütçe 30-35k aralığında, bu iki model alınabilir mi sizce ya da bu aralıklarda başka önerileriniz olabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

ASUS ROG STRIX.
ASUS Rog Strix G16 G614ju-n3194 13. Nesil Intel I7-13650hx 16gb 512gb Ssd 6gb Rtx4050 16" Fhd+ 165hz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

MSI Crosshair 17.
MSI Crosshaır 17 C12ve-246xtr I7-12650h 16gb Ddr5 Rtx4050 Gddr6 6gb 512gb Ssd 17.3 Fhd 300hz Dos Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

ROG işlemci bakımından daha iyi, yeni 13. nesil işlemcileri kullanıyor, biraz daha taşınabilir, görüntüsü daha şık. Tasarımı da bayağı iyi.

MSI'ın ekranı bayağı iyi, 300 Hz ve 17.3 inç ekran bir tık öne çıkıyor.

İkisi arasında bir karar verecek olsam tasarımı, işlemcisi, Türkiye içerisinde ki servis kalitesi olsun kesinlikle ASUS'u seçerdim. Üstelik MSI'ın bu cihazının tasarımı gerçekten berbat, hatta iğrenç bile diyebilirim. Acer'ın flat kasalarına benzemiş.

attığınız 2 model arasında 13.nesil i7 olmasından dolayı asus diyorum. 165hz makul bir yineleme hızı.Ayrıca rog kalitesi crosshair kalitesine göre bence daha iyi

ROG işlemci bakımından daha iyi, yeni 13. nesil işlemcileri kullanıyor, biraz daha taşınabilir, görüntüsü daha şık. Tasarımı da bayağı iyi.

MSI'ın ekranı bayağı iyi, 300 Hz ve 17.3 inç ekran bir tık öne çıkıyor.

İkisi arasında bir karar verecek olsam tasarımı, işlemcisi, Türkiye içerisinde ki servis kalitesi olsun kesinlikle ASUS'u seçerdim. Üstelik MSI'ın bu cihazının tasarımı gerçekten berbat, hatta iğrenç bile diyebilirim. Acer'ın flat kasalarına benzemiş.
Bende aynı fikirler arasında kararsız kaldım. Asus'un tasarımın msi'a göre çok çok daha iyi olduğu aşikar. Msi da sadece 300hz ve 17.3 inc olması kararsız bıraktı. Birde bu kasanın crosshair 17'nin inceleme görsel videolarını bulamadığım için de bir öngörü oluşmadı.
Teşekkürler bu arada

attığınız 2 model arasında 13.nesil i7 olmasından dolayı asus diyorum. 165hz makul bir yineleme hızı.Ayrıca rog kalitesi crosshair kalitesine göre bence daha iyi
msi'da dediğim gibi sadece 17.3 inc ve 300 hz kafa karışıklığı yaratıyor aslında sadece onun dışında dediklerinize bende katılıyorum bir yönden. Teşekkürler

Bende aynı fikirler arasında kararsız kaldım. ASUS'un tasarımın MSI'a göre çok çok daha iyi olduğu aşikar. MSI da sadece 300Hz ve 17.3 inc olması kararsız bıraktı. Bir de bu kasanın Crosshair 17'nin inceleme görsel videolarını bulamadığım için de bir öngörü oluşmadı.
Teşekkürler bu arada.

MSI'da dediğim gibi sadece 17.3 inc ve 300 Hz kafa karışıklığı yaratıyor aslında sadece onun dışında dediklerinize bende katılıyorum bir yönden. Teşekkürler.

ROG'un ekranı gayet yeterli, daha çok ne beklediğine bağlı, MSI'ın o cihazı inan bana pancar motoru gibi çalışıyor. Ben bu işi yapıyorum, günde elimden 100 - 150 cihaz geçiyor ve yeni seri ROG'ları 1 haftadır inceleme imkanı yakaladım, içini bile söktüm komple, ASUS yeni red seri anakartlarıyla da bayağı hafif, şık bir cihaz tasarlamış diyebilirim.

ROG'un ekranı gayet yeterli, daha çok ne beklediğine bağlı, MSI'ın o cihazı inan bana pancar motoru gibi çalışıyor. Ben bu işi yapıyorum, günde elimden 100 - 150 cihaz geçiyor ve yeni seri ROG'ları 1 haftadır inceleme imkanı yakaladım, içini bile söktüm komple, ASUS yeni red seri anakartlarıyla da bayağı hafif, şık bir cihaz tasarlamış diyebilirim.
Bende asus rog strix g16 4060 düşünüyordum fakat stokları kalmadığı için birde bu msi modelinde fiyattaki düşüş acaba bir alternatif olabilir mi diye düşündüm.

Bende asus rog strix g16 4060 düşünüyordum fakat stokları kalmadığı için birde bu msi modelinde fiyattaki düşüş acaba bir alternatif olabilir mi diye düşündüm.
Cihaz yavaş yavaş giriş yaptı Türkiye'ye, biraz bekle, 2 3 hafta geçsin, stoklar tamamlansın.

Cihaz yavaş yavaş giriş yaptı Türkiye'ye, biraz bekle, 2 3 hafta geçsin, stoklar tamamlansın.
Tek düşündüren şey 37.5k dan tüm stoklar bitti tekrar stok geldiğinde fiyatlarda nasıl bir oynama olur beklemeye değer mi acaba diye düşünüyorum.4050 ile 4060 arasında güzel ve ciddi farklar olacağını düşünüyorum.

Hocam siz bilirsiniz 1 2 hafta içinde stok gelir mi yavaş yavaş ve olduğu fiyatını korur mu 4060 model ASUS ROG STRIX. Misal 35 40k arası fiyatını korur diye düşünüyorum.
Bende stokları varken yetişemedim şimdi bittiği için alternatif olarak bunlar ele alınabilir mi diye düşündüm. Fiyat bandı aynı aralıklarda olursa şuanki piyasada galiba en iyi f/p ürünlerinden tasarım olarakta çok önde olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı