ASUS ROG STRIX G512LV-HN238 CPU-95 Derece

Öncelikle şunu sorayım bazı markalar cihazın içini açtığın taktirde direk garanti dışı bırakıyor, ASUS'da bu durum söz konusu mu? Pad olayına gelirsek orjinal olanı kullanman daha faydalı tabii ki.
Şimdi senin cihazın birden fazla kullanıcı tarafından çekilen performans testlerine baktım, işlemcin zaten doğal olarak ısınan bir model ve senin cihazını kullanan diğer kişilerde de işlemci +90-97 derece arasında çalışıyor ve ilginçtir ekran kartı da 70-85 arasında gidip geliyor.
Ekran kartı sıcaklığı bana ilk başta yüksek gelmişti fakat bu cihazın videolarını izlediğimde doğal değerleri olduğunu anladım maalesef.
Siz yine de içinizin rahatlaması için garantiye gönderin, onlar uğraşsın termal işler ile.
NOT: Undervolt yaparak performansınızı iyileştirebilirsiniz.

Hocam undervolt ile kullanınca örneğin apexte 144 Fps üzerine bile çıkamıyorum hiç ki stabil almıyorum. O zaman bu işlemciden verim alamıcaksam anlamı kalmıyor. Asusu aradım açıkladım durumu. Bakılıyor sistemden bakınca garantisi devam etmektedir dedi. Sorun yok dediler. Yabancı forumları araştırdım ancak herhangi bir bilgiye ulaşamadım.

Hocam undervolt ile kullanınca örneğin apexte 144 Fps üzerine bile çıkamıyorum hiç ki stabil almıyorum. O zaman bu işlemciden verim alamıcaksam anlamı kalmıyor. Asusu aradım açıkladım durumu. Bakılıyor sistemden bakınca garantisi devam etmektedir dedi. Sorun yok dediler. Yabancı forumları araştırdım ancak herhangi bir bilgiye ulaşamadım.
Şöyle söyleyeyim Undervolt başarılı bir şekilde gerçekleşir ise daha az güç ile daha stabil ve iyi bir performans alırsın işlemcinden yani daha serin çalışır buda işlemcinin hızını kesmesini engeller.
Ayrıca hangi ayarlarda oynuyorsunuz? RTX 2060 Laptop testlerine baktım sabit 144 FPS alabilen görmedim genelde 100-120 arası gidiyorlar.

Low-Medium ayarlarda oynuyorum 90-130 arası gidip geliyor benim de.
Bios üzerinden -80 yaptım ancak herhangi bir sıcaklık düşmesi olmuyor. Ek olarak QuickCpu'dan da denedim aynı şekil işlemci düşmüyor. Benchmark testlerini yaptım baya durumları iyi çıktı donanımların. Bu şekil kullanmak sıkıntı yaratır mı ondan korkuyorum.

Low-Medium ayarlarda oynuyorum 90-130 arası gidip geliyor benim de.
Bios üzerinden -80 yaptım ancak herhangi bir sıcaklık düşmesi olmuyor. Ek olarak QuickCpu'dan da denedim aynı şekil işlemci düşmüyor. Benchmark testlerini yaptım baya durumları iyi çıktı donanımların. Bu şekil kullanmak sıkıntı yaratır mı ondan korkuyorum.
ASUS tarafında UV BIOS üzerinden mi yapılıyor? Böyle kullanmak baktığım kadarıyla sorun çıkarmaz gibi çünkü senin cihazının doğal sıcaklık değerleri bunlar gözüküyor zaten o cihaz biraz daha yüksek derecelerde de sıkıntısız çalışması için dizayn edilmiş.

Evet UV bios üzerinden yapılıyor. Ve Voltaj düşürme aralığı sadece 0-80 arası anlayamadım orasını. Güncelleme: Frekans eski halini aldı tekrardan 3300-3400 bandında. Sıcaklık 95 sabit tekrardan. Anlayamadım bu işi

Geri
Yukarı