Asus ROG Strix G513IH-HN002 vs Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN011

Bütçe
10000TL

omerfarukaydin

Decapat
Daha fazla  

Vs.

Arkadaşlar ikisinden birisini almayı düşünüyorum. Genel olarak değerlendirebilir misiniz?

ASUS TUF laptopa bütçem yetiyor biliyorum daha iyi bir laptop donanım olarak üsttekine göre ancak 1K bütçe artırıp ısınma sorunu olan uzun ömürlü olmayan bir laptop almaya değer mi?

Bazı yerlerde yorumlara göre yazıyorum bunları. Isınma sorunu olduğu 90 dereceleri gördüğünü ve malzeme kalitesi olarak diğerine göre kötü olduğun yazmışlar. Sizin görüşlerinizi bekliyorum detaylı olarak. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Vs.

Arkadaşlar ikisinden birisini almayı düşünüyorum. Genel olarak değerlendirebilir misiniz?

ASUS TUF laptopa bütçem yetiyor biliyorum daha iyi bir laptop donanım olarak üsttekine göre ancak 1K bütçe artırıp ısınma sorunu olan uzun ömürlü olmayan bir laptop almaya değer mi?

Bazı yerlerde yorumlara göre yazıyorum bunları. Isınma sorunu olduğu 90 dereceleri gördüğünü ve malzeme kalitesi olarak diğerine göre kötü olduğun yazmışlar. Sizin görüşlerinizi bekliyorum detaylı olarak. Şimdiden çok teşekkür ederim.

TUF'da ısınma sorunu yok 2020 A15 modelinde vardı ısınma sorunu yeni TUF'lar sorunsuz malzeme kalitesi de iyi 1650'li ROG yerine 3050 Ti'lı TUF almak çok daha mantıklı arada büyük performans farkı var.

Bu düz ROG Strix kasa olarak çok bir ekstrası yok. ROG Scar olsaydı hadi neyse derdim. Sıvı metal kullanılıyorsa belki bir tık daha serin olabilir ama RTX 3050Ti varken ROG seçmezdim.

Kullanacağımı sanmıyorum genelde günlük kullanım ve Valorant LoL tarzı basit oyunlar oynuyorum. Ama 1000TL daha verip çok daha performanslı bir cihaz var. Çok kararsız kaldım.

ROG soğutma ve bariz kalite farkı.
TUF fazladan FPS ve yeni nesil.

Ben ROG alırdım bu kriterler bence daha önemli.

Kesinlikle Asus TUF al. Eski kasa değil bu ısınma sorunu falan yok forumda bir eleman var 2021 model TUFlara ısınma sorunlu diyip duruyor itibar etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı