ASUS ROG STRIX G513QC laptop Valorant'ta 93 derece oluyor

IIMERTII

Decapat
Daha fazla  
1659000241672.png

Şu anda Valorant arkada açık. Poligondayım. Ekranımı ekran temizleyici ile sildiydim az önce ondan olmaz herhalde. İşlemci Ryzen 7 5800H ekran kartı RTX 3050. sizce de çok yüksek değerler değil mi? Bunları nasıl düşürebilirim?

Laptop ASUS ROG STRIX G513qc 1x16 RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1466285

Şu anda Valorant arkada açık. Poligondayım. Ekranımı ekran temizleyici ile sildiydim az önce ondan olmaz herhalde. İşlemci Ryzen 7 5800H ekran kartı RTX 3050. sizce de çok yüksek değerler değil mi? Bunları nasıl düşürebilirim?

Laptop ASUS ROG STRIX G513qc 1x16 RAM.
Termal macun sürebilirsin.

Termal macun sürebilirsin.
Laptop daha 1 yıllık. Geçen sene ağustosta almıştım.

Yerinde olsam Turbo Boost'u kapatırım. Birazcık FPS farkı yaratır ama sıcaklıklar gözle görülür seviyede düşer.

İzmir'de yaşıyorum. Havanın sıcaklığından da biraz yüksek. Boşta 60 70 derece arasında geziyor.

Yerinde olsam Turbo Boost'u kapatırım. Birazcık FPS farkı yaratır ama sıcaklıklar gözle görülür seviyede düşer.
Turbo Boost turbo modundan mı bahsediyorsunuz ? O ise kapalı.

Asus Tuf F15 cihaz kullanıyorum. 95 derece Asus'un koyduğu sınır, 95'e kadar cihaz soğumak için ekstra bir çabaya girmiyor. Ayrıca Turbo mod açıkken oynayın. Performans modunda max 4000-4300RPM fan dönerken Turbo'da 5700RPM'ye kadar çıkıp daha etkili bir soğutma sağlıyor. Diğer bir önerim de ekran HZ'iniz kaç ise FPS'yi ona sabitleyin.

Geri
Yukarı