ASUS ROG STRIX G513QC laptop Valorant'ta 93 derece oluyor

İzmir'de yaşıyorum. Havanın sıcaklığından da biraz yüksek. Boşta 60 70 derece arasında geziyor.

Turbo Boost Turbo modundan mı bahsediyorsunuz? O ise kapalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bundan bahsediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bundan bahsediyorum.
FPS ne kadar düşer ? Şu an zaten yeteri fps alamıyorum. 144 tamamlanmıyor sabit olarak.

Anladım peki bunun işlemciye bir zararı olur mu?

Zararı olmaz daha soğuk çalıştığı için faydası olur.
Açıp kapatması kolay video yu izleyin farka bakın bence değer.

Zararı olmaz daha soğuk çalıştığı için faydası olur.

FPS ne kadar düşer? Şu an zaten yeteri FPS alamıyorum. 144 tamamlanmıyor sabit olarak.

FPS ve sıcaklıklar ne kadar değişti acaba?

Son düzenleme:
Termal macun sürebilirsin.

Zaten laptopta sıvı metal var yıllarca aynı performansı verebiliyor. Her ısınma konusuna termal macun diye atlamazsanız güzel olur.

Önceki cevaba göre Turbo'ya aldım. Bir 95 oldu sonra 80-90 sabitlendi 90 genellikle oldu.

90 fazla geliyor olabilir size ama Ryzen 7 5800H güçlü bir işlemci. 90 derece normal iyi arası denebilir. 95 dereceyi fazla geçmediği sürece bir sorun yok.

Son düzenleme:
Hocam İzmir 40 derece ya, hiç sorun olacak bir sıcaklık değil o. Testler 21 derecede yapılıyor, düşün. Termal macunla alakalı değildir ama 1 yılda elbette tozlanmıştır da.

Hava sıcaklığı cihazın base sıcaklığını da belirler, havadan daha soğuk olamayacağı için de hava 1 derece artarsa sonuçlarında da 1 derece artış görmen normal. Kaldı ki oyundan oyuna göre de değişir, ayrıca görüntü kalitesini yükseltirsen sıcaklığın da düşer mesela.

Bunların yanında 90 derece (elbette oyuna -ve birçok değişkene- bağlı) panikletmesi gereken bir sıcaklık değil.

Geri
Yukarı