ASUS ROG STRIX G513RM-HQ163 nasıldır?

Yarın almayı planlıyordum. Acaba bu videoda anlatılanlar kronik midir? Mağaza yorumlarında bu tip sorunlardan hiç bahsedilmemiş. Tam da aradığım laptopu buldum derken bu video biraz üzdü.
yeni bios update ile düzelmiş deniyor. ama benim aklıma kurt düştü bi kere. 3070li bi legion 5 pro bulursam onu alayım diyorum. 2022 bitiyor hala gelmediler ama.

zephyrus strix ve legion 5 pro 30-40 bandında alınabilecek bunlar var kalite ve performansın birleştiği.

2-3 hafta bekleyip pc hakkında yorum bekleyeceğim ben galiba.

edit: ASUS ROG STRIX G513RM-HQ163 sıcaklık değerleri nasıldır? bu konuda daha detaylı tartışılmış pc

Kesinlikle tavsiye ederim dostum. Son BIOS güncellemesi ile 140 watt a çıkıyor. Oyun performansı fazlasıyla iyi ve soğutma konusunda kullandığım en iyi laptop kendisi 👍
Evet yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Harika bir cihaz. Sadece sürücülerin Windows 11 özel olmasından dolayı Windows 11 kurmak zorunda kaldım ve Windows 10'a göre daha çok kat etmesi gereken mesafe var. Onun dışında dediğim gibi çok iyi bir laptop 🙂

140W artık çıkabiliyor dostum. BIOS güncellemesi ile düzeldi. Ben aldım kullanıyorum.
Hocam selamlar, konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu laptopu almayı düşünüyorum. Uzun kullanım yapan birilerini arıyordum. Bir kaç sorum olacak. Özellikle bu bios konularında. Yardımcı olabilir misiniz? Uygunsa discord vs. üzerinden yazabilirim.

Hocam selam, konuyu hortlatmak gibi olacak ama bu laptopu almayı düşünüyorum. Uzun kullanım yapan birilerini arıyordum. Birkaç sorum olacak. Özellikle bu BIOS konularında. Yardımcı olabilir misiniz? Uygunsa Discord vs. üzerinden yazabilirim.

Buradan konuşmamız daha uygun olur. Bildiğim kadarıyla anlatırım.

Buradan konuşmamız daha uygun olur. Bildiğim kadarıyla anlatırım.

1- RTX 3060, 1440p ekranı besleyebiliyor mu? Oyunlarda genelde hangi ayarlarda oynuyorsunuz ve 60 karenin altına düşüyor musunuz?
2- 115W üzerine çıkamıyor diye bir problemden bahsedilmiş. Bu problem tam anlamıyla çözüldü mü? Oyunlarda 140W a kadar çıkıyor mu?
3 - Sıcaklık değerleri uzun kullanımda çok yükseliyor mu? 80 derece civarı normal görülüyor ama 95 dereceleri gördüğü de söyleniyor. Siz ısı değerlerinden memnun musunuz?
4 - Youtube'da yabancıların bir kaç oyun testini gördüm ama genelde RT kapalı denemişler. RT özellikli bir GPU alınca insan RT açık bir şekilde oynamak istiyor :) .Ray tracing açık bir şekilde oyunları akıcı oynayabiliyor musunuz? Bununla ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Örnek olarak Cyberpunk 2077, Watchdogs Legion, Control gibi oyunlarda RT açıkken kaç FPS alıyorsunuz? Masaüstü Rtx 3060 ile arasında çok fark oluyor mu?
4 - 1440p de gpu gücünün yetmediği durumlarda daha akıcı oyun oynamak için 1080p de kullandınız mı? Kullandıysanız görüntüde bulanma gibi şeylerle karşılaştınız mı?
Biraz fazla soru sordum :) yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

1- RTX 3060, 1440p ekranı besleyebiliyor mu? Oyunlarda genelde hangi ayarlarda oynuyorsunuz ve 60 karenin altına düşüyor musunuz?
2- 115W üzerine çıkamıyor diye bir problemden bahsedilmiş. Bu problem tam anlamıyla çözüldü mü? Oyunlarda 140W'a kadar çıkıyor mu?
3 - sıcaklık değerleri uzun kullanımda çok yükseliyor mu? 80 derece civarı normal görülüyor ama 95 dereceleri gördüğü de söyleniyor. Siz sıcaklık değerlerinden memnun musunuz?
4 - YouTube'da yabancıların birkaç oyun testini gördüm ama genelde RT kapalı denemişler. RT özellikli bir GPU alınca insan RT açık bir şekilde oynamak istiyor :).Ray Tracing açık bir şekilde oyunları akıcı oynayabiliyor musunuz? Bununla ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Örnek olarak Cyberpunk 2077, Watch Dogs Legion, Control gibi oyunlarda RT açıkken kaç FPS alıyorsunuz? Masaüstü RTX 3060 ile arasında çok fark oluyor mu?
4 - 1440p de GPU gücünün yetmediği durumlarda daha akıcı oyun oynamak için 1080p de kullandınız mı? Kullandıysanız görüntüde bulanma gibi şeylerle karşılaştınız mı?
Biraz fazla soru sordum :) yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

1. şu an için hepsini 2K da besleye biliyor. İleride oyunlar geliştiğinde yetmeyecek buna emin olabilirsiniz.
2. aldığımdan 2 gün sonra BIOS güncelemesi yayınladılar artık Turbo modda iken 140W performans modunda 130W çekmek için ayarlı.
3. Turbo modda 80 derece ya görüyor ya görmüyor. Performans modunda işlemci 86-88 oluyor.
4. RT oyunlarım var ama yurtta olduğum için internet olmadığından indirip test etmedim.
5. Rust'ta çok hafiften oluyor. Onu fark ettim sadece.

Son düzenleme:
1. şu an için hepsini 2K da besleye biliyor. İleride oyunlar geliştiğinde yetmeyecek buna emin olabilirsiniz.
2. aldığımdan 2 gün sonra BIOS güncelemesi yayınladılar artık Turbo modda iken 140W performans modunda 130W çekmek için ayarlı.
3. Turbo modda 80 derece ya görüyor ya görmüyor. Performans modunda işlemci 86-88 oluyor.
4. RT oyunlarım var ama yurtta olduğum için internet olmadığından indirip test etmedim.
5. Rust'ta çok hafiften oluyor. Onu fark ettim sadece.
Teşekkür ederim. Beni 4-5 yıl götürse, oyun performansı konusunda üzmese yeterli olacaktır. Masaüstü kullanıyorum normalde ama mecburi bir sebepten taşınabilir bir cihaz almak durumundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı