ASUS ROG STRIX G513RM-HQ163 sıcaklık değerleri nasıldır?

Kusuruma bakmayın biraz geç oldu. Testi yaptım bugün içinde diğer oyun testlerini de yayınlayıp, incelemesini vereceğim. Şimdilik puanını söyleyeyim: Time spy score puanı 8432, grafik score 8354 ve CPU skore 8908. testi performans modunda, Ultimate mod seçili yani sadece dGPU kullanılarak yapıldı. Extra bir ayar yapılmadı. Altında sogutucu vardı.
Daha önce bu cihazı alıp test yapan arkadaşların Timespy değerleri şu;

Bu arada incelemenizde mutlaka "Detailed Monitöring" görselini de eklemeyi unutmayın. Tekrardan hayırlı olsun.

Daha önce bu cihazı alıp test yapan arkadaşların timespy değerleri şu;

Bu arada incelemenizde mutlaka "detailed monitöring" görselini de eklemeyi unutmayın. Tekrardan hayırlı olsun.

Sağ ol dostum. Ekran resmini aldığım atacağım.

Sağ ol dostum. Ekran resmini aldığım atacağım.
Memnun kalmazsanız kardeşinize diye hatırlıyorum verdiğiniz v20.4'ü duruma göre el koyarsınız. v20.4'de işlemci biraz elden geçirilince değerler şu şekilde oluyor. :) Bilginiz olsun.

Dosya Ekleri

• Yeni Bit eşlem resmi - Kopya.jpg
    Yeni Bit eşlem resmi - Kopya.jpg
    419,9 KB · Görüntüleme: 35
Daha önce bu cihazı alıp test yapan arkadaşların Timespy değerleri şu;

Bu arada incelemenizde mutlaka "Detailed Monitöring" görselini de eklemeyi unutmayın. Tekrardan hayırlı olsun.

Attığınız link Acerin.

Evet hocam şu an fark ettim yanlış linki seçmişim.
Doğrusu bu olacak;

Tüm liste güncel hali ile hala burada bulunmakta bu arada.

Sanırım Turbo mod açmadığım için puan düştü. İşlemci ısınıyor diyebiliriz. 86'ya çıkıyor arada. 6800h için undervolt yapacaktım ama yokmuş sanırım.
İşlemci ısınınca da ekran kartıda doğrudan teması olmasa da ısıya etkisi onunda var olduğunu düşünüyorum.

Sanırım Turbo mod açmadığım için puan düştü. İşlemci ısınıyor diyebiliriz. 86'ya çıkıyor arada. 6800h için undervolt yapacaktım ama yokmuş sanırım.
İşlemci ısınınca da ekran kartıda doğrudan teması olmasa da ısıya etkisi onunda var olduğunu düşünüyorum.
Hocam turbo mod açık değilse zaten performans olarak geride kalacaktır. Açtığınızda da sıcaklıklar çok yükseliyorsa undervolt gerekir ki 5800h serisinde de bildiğim kadarıyla UV kilidi vardı. 6800h de aynı durum varsa ve stok macun yerine kaliteli bir termal macuna geçin diyeceğim ama cihazda bildiğim kadarıyla sıvı metal termal macun olmasından dolayı işleri biraz karıştırıyor. Siz testlerinizi cihazı yük altında bırakacak şekilde yapın şayet iyi bir sonuç çıkmazsa duruma göre iade etmek mantıklı olabilir.

Hocam Turbo mod açık değilse zaten performans olarak geride kalacaktır. Açtığınızda da sıcaklıklar çok yükseliyorsa undervolt gerekir ki 5800H serisinde de bildiğim kadarıyla UV kilidi vardı. 6800h de aynı durum varsa ve stok macun yerine kaliteli bir termal macuna geçin diyeceğim ama cihazda bildiğim kadarıyla sıvı metal termal macun olmasından dolayı işleri biraz karıştırıyor. Siz testlerinizi cihazı yük altında bırakacak şekilde yapın şayet iyi bir sonuç çıkmazsa duruma göre iade etmek mantıklı olabilir.

Turbo modu açmamamın sebebi fanı yüksek devirde dönünce rahatsız oldum o yüzden performansda idi.
Performans modunda 4400 RPM dönüyor Turbo'ya aldığımda 6500 civarı oluyor. Kulaklıksız kullanılamaz.
Şimdi testleri tekrarlıyorum Turbo modda.

@timelook Turbo modda yaptığımda puan düştü. 🤣 derece düştü tabii 70 derecelerde gözüküyor ama puan düşük oldu. Şu an puan: Time spy score 8255, grafik score 8235, işlemci 8371.

Kısa bir belirtmem gereken bir konuda var efendim. Ben performans modunda yaptığım testi, güç ayarlarından verelimli etkin seçeneğini seçerek yaptım. Standart bilgisayar geldiğinde agresif olarak seçili idi bende Turbo modu alıp agresif seçili yaptım. Ona rağmen düştü. Kendi yaptığım ayarla performans modu olmasına rağmen arttı.

Son düzenleme:
Turbo modu açmamamın sebebi fanı yüksek devirde dönünce rahatsız oldum o yüzden performansda idi.
Siz yine de test için turbo moda alın. Cihazın tam olarak durumunu görmüş oluruz.
Performans modunda 4400 RPM dönüyor Turbo'ya aldığımda 6500 civarı oluyor. Kulaklıksız kullanılamaz.
Şimdi testleri tekrarlıyorum Turbo modda.

@timelook Turbo modda yaptığımda puan düştü. 🤣 derece düştü tabii 70 derecelerde gözüküyor ama puan düşük oldu. Şu an puan: Time spy score 8255, grafik score 8235, işlemci 8371.

Kısa bir belirtmem gereken bir konuda var efendim. Ben performans modunda yaptığım testi, güç ayarlarından verelimli etkin seçeneğini seçerek yaptım. Standart bilgisayar geldiğinde agresif olarak seçili idi bende Turbo modu alıp agresif seçili yaptım. Ona rağmen düştü. Kendi yaptığım ayarla performans modu olmasına rağmen arttı.
Hocam bunun nedeni belli turbo frekanslarda girince cihaz sürekli throttle oluyor ve ısıdan kaynaklı performans ciddi oranda düşüyor. Bu yüzden agresifde kullanılacak bir cihaz değil anlaşılan. Siz yine de cihazdan memnunsaniz performansı gözardı edip kullanabilirsiniz kendi ayarlarınızla ya da duruma göre iade edersiniz. UV seçeneği olsa kullanılırdı belki güncelleme ile gelir kimbilir. Şahsen ben iade etmeyi düşünürdüm ancak dediğim gibi memnunsaniz gerek yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı