ASUS ROG STRIX G513RM-HQ163 vs ROG Zephyrus GA503RM-HQ122

ozan10

Kilopat
Daha fazla  

Bu iki bilgisayar arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım veya başka bir cihaz var mı bunlarla aynı özellikte olan. Kronik sorunlu antin guntin 1 yıla çöpe atılacak servisten çıkmayacak kışın kalorifer yerine kullanılan güneşten daha çok ısınan cihazlar önermeyin. Bütçe 25K ama iyi ve ömürlük bilgisayar olursa 28.5K'ye çıkarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Donanım olarak çok iyi bir cihaz. Tek eksisi tek kanal 16 GB RAM ile geliyor olması. Technopat incelemesini yapmıştı, izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu iki bilgisayar arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım veya başka bir cihaz var mı bunlarla aynı özellikte olan. Kronik sorunlu antin guntin 1 yıla çöpe atılacak servisten çıkmayacak kışın kalorifer yerine kullanılan güneşten daha çok ısınan cihazlar önermeyin. Bütçe 25K ama iyi ve ömürlük bilgisayar olursa 28.5K'ye çıkarım.
İkinci linkteki pc daha iyi gibi geldi yani çok kafa kafaya giden sistemler bence 2. linteki daha iyi sadece 1 tb olmasıyla öne geçiyor.

STRIX modelinin sogutması daha iyidir. STRIX'de 140W 3060 Zephyrus da 120W var. 6800HS ile 6800H arasında çok abartı bir fark yok. Hatta yok denecek kadar az diyelim. STRIX modeline bakabilirsiniz.

Peki 6800h işlemcisi ileride yeni çıkacak oyunlarda sorun çıkarır mı Intel'in i7 ve i9'un 10. 11. ve 12. nesilleri gibi bir performans sağlar mı 2 yıl sonra işlemcinin eskimesini istemiyorum yani.

Peki 6800h işlemcisi ileride yeni çıkacak oyunlarda sorun çıkarır mı Intel'in i7 ve i9'un 10. 11. ve 12. nesilleri gibi bir performans sağlar mı 2 yıl sonra işlemcinin eskimesini istemiyorum yani.

12 nesilde 12500h ile kapışıyor diye hatırlıyorum. 11 nesil için 11800h ile başa baş gidiyordu. Güçlü bir işlemci 2 yıldan uzunca bir süre gidecektir.

Peki ROG STRIX'te alttaki RGB'ler kapanıyor mu biliyor musunuz kütüphanede de kullanacağım için üniversitede sorun olmasın.

Geri
Yukarı