ASUS ROG STRIX G614JV laptopta oyun oynarken sürekli hata alınıyor

Sinantolgakilic

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB, DDR5, 4800 MHz, 40CL
SSD veya HDD modeli
Kingston 1 TB M2 SSD
Ekran kartı
NVDIA RTX 4060 GPU
İşlemci
Intel(R) i7-13650HX
Merhaba dostlarım,
Bilgisayarımda oyun oynarken (FC 24, Rainbow Six Siege, Spider-Man Miles Morales vb.) aşağıdaki hata mesajlarını alıyorum. Ardından oyunlar ve programlar direkt kendini kapatıyor. Üstüne bilgisayarı yeniden başlatmadan sesler hiçbir şekilde gelmiyor. İnternette çözüm olarak sanal bellek verdikten sonra bu sorunların kalmadığı belirtiliyor. Bu çözümü denedim. Onun da ekran görüntüsü aşağıdadır. Bu çözüm sonrası eskisi gibi hata almamaya başladım. Fakat sanal bellek bir süre sonra doluyor ve yine aynı hataları almaya başlıyorum. Birçok farklı oyunda bu ve bunun gibi sorunlar yaşamaya devam ediyorum. Rainbow Six Siege oynarken de birkaç kez bilgisayar mavi ekran hatası verip kendini yeniden başlatmıştır. Bilgisayarı ilk açtığımda ise boştayken 7 GB RAM kullanımı gözüküyor.

Bilgisayar markam= ASUS ROG STRIX G614JV

--> FC 24'te alınan sorun aşağıdaki gibidir.

1707155422367.png

--> ASUS'un kendi yazılımında da hata vermektedir.

1707155422376.png

--> Bu şekilde ShareX uygulamasında da hata vermektedir.

1707155422384.png

--> Sorunlar yaşandıktan sonra sanal belleği bu şekilde ayarlamıştım.

1707155422391.png

--> Bellek görünümü ise şu şekildedir.

1707155422399.png

Sizce sorunum neden kaynaklanmaktadır ve neden bu şekilde hata mesajları almaktayım?

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun. DirectX'i de yeniden kurun. İşletim sistemi kaynaklı da olabilir. Format da düşünebilirsiniz. Ben bu kadar hata aldığım bir zamanda format atarak çökmüştür. Olmazsa donanım kaynaklı olabilir diye garantiye yollanabilir.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun. DirectX'i de yeniden kurun. İşletim sistemi kaynaklı da olabilir. Format da düşünebilirsiniz. Ben bu kadar hata aldığım bir zamanda format atarak çökmüştür. Olmazsa donanım kaynaklı olabilir diye garantiye yollanabilir.

Bu hatayı ilk Rust oynarken almıştım. Sonrasında hiçbir şekilde çözülmüyor diye format atmıştım. Tertemiz bir şekilde kurmama rağmen sorun hala devam etmekteydi. Bu sebeple teknik servise göndereceğim. Yine de sizlere danışmak istedim. Kafayı yemek üzereyim.😄

Bu hatayı ilk Rust oynarken almıştım. Sonrasında hiçbir şekilde çözülmüyor diye format atmıştım. Tertemiz bir şekilde kurmama rağmen sorun hala devam etmekteydi. Bu sebeple teknik servise göndereceğim. Yine de sizlere danışmak istedim. Kafayı yemek üzereyim.😄
Bence de donanımsal bir sorun var gibi.

Bence de donanımsal bir sorun var gibi.

Dostum geç dönüşümden dolayı kusura bakma. Şehir dışındaydım yanıtlayamadım. Bilgisayarımı teslim aldım ve şu an için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. RAM yetersiz geliyormuş demek ki ama yine de bu sorunu yaşamak normal değil bende senin gibi donanımsal bir sorunun olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı