ASUS ROG STRIX G17 G713IE donuyor

Getsukai

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB NVMe
Ekran kartı
RTX 3050Ti Laptop
Anakart
Asus
İşlemci
Ryzen 7 4800H
Arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar,
2 ay önce yeni bir laptop aldım. İlk ayında bir kaza sonucu darbe aldı ve ekranı kırıldı, garantiye verdim ve ücreti karşılığı ekranını değiştirdiler.
Ancak ürünü geri aldığımdan beri 3-5 günde bir bilgisayar tamamen donuyor. Görüntü aynı kalıyor ama ne mouse çalışıyor, ne klavye komutları devreye giriyor.
Düzelmesi için Power tuşuna basılı tutarak kapatıp yeniden açıyorum. Ancak o şekilde düzeliyor.
Kilitlenme sırasında herhangi bir ses çıkmıyor. Occd ve Memtest'e tabii tuttum, bir gün boyunca stres testinde hata çıkmadı.
Windows 11 kullanıyordum, 10'a çevirdim, 2 gün sonra yine aynı şekilde dondu.
Donmalar genellikle internette takılırken ya da film izlerken oluyor, yük altında hiç olmadı henüz.
Bayramdan sonra tekrar garantiye vereceğim ama yeterince denemeden "sorun çıkmadı bu yüzden geri gönderiyoruz" demelerinden korkuyorum.
İlgili arkadaşlar problemin kaynağı ne olabilir? Benzer durumla karşılaşanlar varsa deneyimlerinizi dinlemek isterim.

hocam aynı bilgisayardan bende de var aynı sorunlara da sahibim ne yazık ki son durum nedir devam ediyor mu probleminiz teknik servise başvurdunuz mu?

hocam aynı bilgisayardan bende de var aynı sorunlara da sahibim ne yazık ki son durum nedir devam ediyor mu probleminiz teknik servise başvurdunuz mu?
Kaç kere gönderdim bu yazıyı yazdıktan sonra... Anakartını dahi değiştirdiler ama sorun düzelmedi. En sonunda değişim formu verdiler, yenisini aldım ve onda da aynı problem var. Nadir zamanlarda kitleniyor gidiyor. Sanırım bu modellerde kronik bir problem, yabancı forumlarda da aynı şikayetten muzdarip birkaç arkadaşa denk geldim. Ya da asus/amd ve windows yazılımları arasında bir çeşit çakışma sonucu çökme yaşanıyor. Ancak sorun neyse, donanımsal olmadığına eminim o yüzden içini ferah tutabilirsin bana göre 😄💻

Geri
Yukarı