ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

Hocam şu an tekrar okudum da sanırsam bilinmeyen bir durum var hocam. İntel işlemcili modellerden zannettim ancak siz yeni 2021 olan versiyondan almışsınız hocam. Tavsiyem Armoury Crate üzerinden Sonic Studio3 ve Sonic Radar 3 uygulamalarını indirmeniz. Ses seviyesi ve kalitesi konusunda bana çok yardımcı olmuştu bu programlar. Bunun dışında sorunun kaynağının ne olduğunu bilmiyorum hocam. Çok yeni bir cihaz olduğundan daha geri bildirimler yeni yeni geliyor. Sorun çözümünü okur isem buraya da eklerim hocam.

Bu arada hocam bu programları nasıl yükleyeceğinizi göstermek adına SS atıyorum:

Burası giriş kısmı:
Eki Görüntüle 982683

Burada öne çıkan kısmına tıkladıktan sonra "önerilen" kısmına tıklayacaksınız:
Eki Görüntüle 982687

Buradan sadece System Mechanic kısmını yüklemenizi tavsiye etmem çünkü ortalama 1 ay deneme süresi var sonra ücret istiyor 😒:Eki Görüntüle 982690

@hayat acimasiz hocam sizde bunları yükleyebilirsiniz. Özellikle yukarıda da bahsettiğim Sonic Studio ve Sonic Radar 3 gerçekten işe yarayan yazılımlar. Ayrıca GameFirst VI de çok iyi çalışan bir yazılım. Kendisi Wi-Fi kısmını yönetiyor, önceliklere göre internet bant genişliğini ayarlıyor. Mesela online oyun oynarken oyunlara öncelik verip bant genişliğini ona göre ayarlıyor, arkada tarayıcıda Youtube üzerinden bir şarkı filan açık olduğunda videoyu durduruyor mesela gerçekten iyi çalışıyor. Diğerlerine sonra başka bir mesajda etiketlerisiniz konuşuruz hocam 😁.

Hocam ben İntel Core İ7 10870H kullanıyorum. Nispeten işlemcim biraz sıcak çalışıyor ancak yine de bir İntel Core İ7 10750H değil en azından 😁. Benim fan ayarım bu şekilde:
Eki Görüntüle 982704
Özellikle oyun oynarken bu ayarı kullanıyorum hocam. Sıcaklıklar konusunda iyi iş çıkarıyor diyebilirim. Bu arada soran arkadaşlar olursa 4-5 saat sessiz modda sadece internette sörf yaptım ve YouTube üzerinden video izledim bir kez bile fan çalışmadı 😊.
Teşekkürler hocam. Şu anda nette geziyorum sadece fan çalışmıyor. 45-50 arası oynuyor cpu sıcaklığı. Daha ağır oyun test edemedim Valorant'ta ise 66-75 arası değerler. Sizce nasıl?

Teşekkürler hocam. Şu anda nette geziyorum sadece fan çalışmıyor. 45-50 arası oynuyor cpu sıcaklığı. Daha ağır oyun test edemedim Valorant'ta ise 66-75 arası değerler. Sizce nasıl?
Hocam bence harika değerler, bende birazdan sessiz modda Apex Legends üzerinde test edeceğim detaylı bir şekilde. Bakalım İntel yine yanacak mı 😆😆.

Hocam önce bir müşteri hizmetlerini arayın, oradan teknik servise bağlanın hocam ve yardımcı olmalarını isteyiniz. Oradan birkaç sonuç elde edebilirsiniz. Çünkü normal bir durum değil. Farklı müziklerde testlerde yapar mısınız? Bir de ne tür bir hata alıyorsunuz Sonic Studio 3 ve Sonic Radar 3 programlarında?

Katılıyorum. Bu fiyata daha ucuza alamayabilirsiniz. Servis şansınızı deneyiniz derim bende.

Servisi bugün aramıştım, bilgisayarı bize gönderin biz de bir bakalım dediler. İşin ilginç yanı her müzikte cızırtı oluşmuyor, hoparlörden dinlerken 10 müzikte 1 veya 2'sinde cızırtı duyuyorum. Ama kulaklıkla dinlediğim zaman ses çok net, herhangi bir problem yok orada. Servisle bir kez daha iletişime geçeceğim gibi.

1618866802300.png

Hata bu hocam, ses sürücülerini resmi siteden indirmiştim, aygıt yöneticisinden ses sürücülerini kontrol ettiğimde düzgün çalıştığı yazıyor. Sistemin desteklemediğini düşündüm.

Servisi bugün aramıştım, bilgisayarı bize gönderin biz de bir bakalım dediler. İşin ilginç yanı her müzikte cızırtı oluşmuyor, hoparlörden dinlerken 10 müzikte 1 veya 2'sinde cızırtı duyuyorum. Ama kulaklıkla dinlediğim zaman ses çok net, herhangi bir problem yok orada. Servisle bir kez daha iletişime geçeceğim gibi.

Eki Görüntüle 982872

Hata bu hocam, ses sürücülerini resmi siteden indirmiştim, aygıt yöneticisinden ses sürücülerini kontrol ettiğimde düzgün çalıştığı yazıyor. Sistemin desteklemediğini düşündüm.
Hocam bir link atabilir misiniz cızırtı yapan müzikleri. Ben de deneyeyim.

Eki Görüntüle 982872

Hocam belki yeni cihaz olduğundan tam oturmamış olabilir yazılımlar. Benim aklıma gelen düşünce bu. Bunun dışında belki bir ihtimal fabrika çıkışlı hatalı üretim olabilir ama bu olasılık çok düşük. Böyle olsa bile çok kolay parça değişimi yapılabilir hocam. Ben kaç defa kasayı açtım baktım ve çok kompakt bir kasa yapmışlar. Değişimi kolay yani.
Çok güzel fikir hocam. Bende ki 2020 model bende deneyeyim bakalım. G15 ama olsun belki faydamız dokunur 😊.

Radyo / Kıyı Müzik – Kıyı Türkçe | Kıyı Müzik dinlerken fark etmiştim hocam bugün. Hoparlör testi için yarın bir daha test yapayım, fark edersem sizi de etiketleyeyim, göndereyim hocam. Gece insanları uyandırmayayım. :)
Hocam belki yeni cihaz olduğundan tam oturmamış olabilir yazılımlar. Benim aklıma gelen düşünce bu. Bunun dışında belki bir ihtimal fabrika çıkışlı hatalı üretim olabilir ama bu olasılık çok düşük. Böyle olsa bile çok kolay parça değişimi yapılabilir hocam. Ben kaç defa kasayı açtım baktım ve çok kompakt bir kasa yapmışlar. Değişimi kolay yani.

Çok güzel fikir hocam. Bende ki 2020 model bende deneyeyim bakalım. G15 ama olsun belki faydamız dokunur 😊.

Kulaklık ve hoparlör sesini veren donanım aynı çıkıştan gerçekleşiyorsa belki de dediğiniz gibi yazılımın oturmamasındandır. Farklı donanımlardan ses çıkışı oluyorsa o zaman problem olabilir.

@@xbea @@hayat acimasiz

teşekkür ederim hocalarım desteğiniz için. :)

Radyo / Kıyı Müzik – Kıyı Türkçe | Kıyı Müzik dinlerken fark etmiştim hocam bugün. Hoparlör testi için yarın bir daha test yapayım, fark edersem sizi de etiketleyeyim, göndereyim hocam. Gece insanları uyandırmayayım. :)

Kulaklık ve hoparlör sesini veren donanım aynı çıkıştan gerçekleşiyorsa belki de dediğiniz gibi yazılımın oturmamasındandır. Farklı donanımlardan ses çıkışı oluyorsa o zaman problem olabilir.

@@xbea @@hayat acimasiz

Ne demek hocam ama fark ettim ki ben de sabah deneyebilirim ancak :D Hem daha spesifik bir müzikte olursa onu da atarsınız daha kesin bir sonuç alabiliriz belki.

@@xbea @@hayat acimasiz

Hocam normal kullanımda sürekli gelmiyor değil mi ses?

Yeni konular

Geri
Yukarı