ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

Bakalım hocam... ASUS ekran paneli değişiyor derse geçmeyi planlıyorum. Değişmiyorsa o zaman beklemeye devam ne yazık ki. Şu anki panelim %100 sRGB ve %72 NTSC renk doğruluğuna sahip bir panel. Yani attan eşeğe binmiş gibi olacağız panel konusunda. Ama değişir derse ehm ehm 😁.

Dediğim gibi kendi gözüm böyle görmüyorum ama kamerada ışık sızması çok fazla şekilde görünüyor.
Bu arada AC Origins 2K Ultra ayarlarda oynayayım dedim CPU 90-94 arası, GPU ise 84 sabit değerlerini aldım. Bu değerler beni biraz korkuttu ama herhangi bir performans düşüşü yaşamadım. Fanları fulleyince CPU 88-90 takılmaya başladı. @xbea @ertunc23 hocam korkmalı mıyım bu değerler ile?
Performans mod da aldığınız değer herhalde hocam.Oda sıcaklığı,laptop durduğu yer çok önemli hocam.Kesin işlemci 4400 hz yani full olarak açtı kendini.Gpu 130W kadar çıkmıştır.Zaten işlemci 90C bulunca GPU direk 80C kitliyor kendini.Değerleriniz normal hocam korkmayın.%100 eminim lenovo da aynı değeri verecek.Youtubede test yapan hangi adam fan sesini söylüyor bize ? Hiçbiri nerdeyse muhtemelen testlerin alayını turbo fan ile yapıyorlar.Yani sessiz laptop yok piyasada.Aklınızda soru işareti kalmasın.Bu gün yarın bende ekran testlerimi paylaşacağım hocam.Zamanım olmadı bir türlü.Sürekli oyun oynuyorsanız altına mutlaka soğutucu alın derim.

Performans mod da aldığınız değer herhalde hocam. Oda sıcaklığı, laptop durduğu yer çok önemli hocam. Kesin işlemci 4400 Hz yani Full olarak açtı kendini. GPU 130W kadar çıkmıştır. Zaten işlemci 90C bulunca GPU direk 80C kitliyor kendini. Değerleriniz normal hocam korkmayın.%100 eminim Lenovo da aynı değeri verecek. YouTube'da test yapan hangi adam fan sesini söylüyor bize? Hiçbiri neredeyse muhtemelen testlerin alayını Turbo fan ile yapıyorlar. Yani sessiz laptop yok piyasada. Aklınızda soru işareti kalmasın. Bu gün yarın bende ekran testlerimi paylaşacağım hocam. Zamanım olmadı bir türlü. Sürekli oyun oynuyorsanız altına mutlaka soğutucu alın derim.

Hocam size bir soru soracaktım; işlemciniz 88 derecede kaç GHz hızında çalışıyor acaba? Ben çok merak ettiğim için soruyorum. Boşta iken kaç derece ve kaç GHz hızında? Bir de yük altında (88 derecede) kaç GHz hızında geziyor? Bu iki soru benim için önemlide merak ettiğim için soruyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar, saygılar.

Hocam şimdi anladım sizin sorununuzu, gerçekten bildiğiniz sanki ses bir yerde patlıyormuş gibi... Hatta titreme sesi bile geldi. Hocam ben videoyu tekrar sizin için test edeceğim ve daha dikkatli dinleyeceğim, sonuçları buraya yazar ve sizi de etiketlerim hocam.

Sağ olun hocam :).
Hocam testi tekrar yaptım ve bende hiçbir sıkıntı yok. Ses gayet net ve berrak, ne bir bozulma ne de bir patlama var hocam ki ses en yüksekte yaptım bu testi. Yani sorun sanırım sizin hoparlörde. Sorunu net anladım bu arada ses atmanız çok çok iyi oldu. Tam karşılaştırma yaptım ben bende bir problem yok. Net bir sonuç için @hayat acimasiz ve @ertunc23 hocalarımda test yapsınlar, sonuçta bu cihazdan onlarda var hocam. Onlarda tam karşılaştırma yapsınlar bakalım sonuç ne olacak? Bende dediğim gibi bir sorun yok.

Hocam testi tekrar yaptım ve bende hiçbir sıkıntı yok. Ses gayet net ve berrak, ne bir bozulma ne de bir patlama var hocam ki ses en yüksekte yaptım bu testi. Yani sorun sanırım sizin hoparlörde. Sorunu net anladım bu arada ses atmanız çok çok iyi oldu. Tam karşılaştırma yaptım ben bende bir problem yok. Net bir sonuç için @hayat acimasiz ve @ertunc23 hocalarımda test yapsınlar, sonuçta bu cihazdan onlarda var hocam. Onlarda tam karşılaştırma yapsınlar bakalım sonuç ne olacak? Bende dediğim gibi bir sorun yok.

Tekrar teşekkür ederim hocam, iade etmekle servise vermek arasında kaldım, artık yarın karar vereceğim. Laptop almayı düşünüyormuşsunuz, hayırlı olsun. :)

Şöyle bir şey yazmıştım ürün alındıktan sonraki süreç ile alakalı, belki faydası olur. Hepsiburada'dan laptop alınır mı?

Tekrar teşekkür ederim hocam, iade etmekle servise vermek arasında kaldım, artık yarın karar vereceğim. Laptop almayı düşünüyormuşsunuz, hayırlı olsun. :)

Şöyle bir şey yazmıştım ürün alındıktan sonraki süreç ile alakalı, belki faydası olur. Hepsiburada'dan laptop alınır mı?
Teşekkürler hocam, artık nasip olursa bakacağım inşAllah. Hemen bakıyorum yazıya hocam. Bu arada bence servise verin hocam. Bu fiyata bir daha bu ürünü bulamazsınız ki sizin sorununuz çok basit bir hoparlör değişimi ile sonuçlanabilir. Yani anakart arızası değil ki ağır bir tamirata tutulsun. Ben kendi kasamdan biliyorum o hoparlör girişi çok basit eskisini çıkar yenisini tak ve kasayı kapat. Gerçekten basit bir problemden dolayı böyle bir fırsatı tepmeyin derim. Ben olsam iade kesinlikle etmezdim ve servis seçeneğini değerlendirirdim. İyi forumlar, saygılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı