ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

MSI GE76 Raider 10UG223 TR RTX3070 140 Watt bulmaya bak arkadaşım, fiyat neredeyse aynı oyunlardaki FPS değerleri neredeyse %30 daha fazla. Bir iki tane yazayım 1080p Cyberpunk 2077 High ayarlarda MSI 83 FPS ASUS 65 FPS RTX ve DLSS açık High ayarlarda MSI 69 FPS ASUS 59 FPS asasins Creed Valhalla High MSI 93 FPS ASUS 69 FPS. Shadow of the Tomb Raider MSI 132 FPS ASUS 98 FPS; bütün oyunlarda fark bu şekilde bu değerler ASUS ROG STRIX G713QR K4093 ve MSI GE76 Raider 10ug223TR ile yapılmıştır. MSI uzak ara oyun ve ekran kartı GPU sunda önde Intel ve NVIDIA birbirleriyle çok iyi çalışıyorlar. Bende şaşırdım bu skorları görünce ama maalesef bulabilirsen MSI GE76 Raider 10ug223TR 26 bin TL idi. Yakın zamanda ASUS ROG STRIX G713QR K4093 da 21.500 satıldı Hepsiburada'da malzeme kalitesi de çok iyi MSI'ın ama fiyatta 4-5 bin MSI pahalı. Bende bu cihazı tam alıyordum vazgeçip bütçemi zorlayıp MSI GE76 Raider'e yöneldim iyi ki öyle yapmışım. 26 bine Vatan Bilgisayar garantisiyle aldım çarşamba günü elimde olacak inşallah Allah'tan bir mani gelmezse.

Bu saatten sonra 3-4 ay bulmak zor chip üretiminde sıkıntı var ASUS ROG STRIX G513QR olanını bulmaya çalış ya da ikinci el cihazlara bak çok isteyen var ama ürün yok. Ben MSI GE76 Raider 10ug223TR'yi zorla hatırla buldum 2 haftadadır da mağaza ring sisteminden dolayı elime ulaşmasını bekliyorum. Bir de elime ulaşırsa rahat edeceğin parasını ödedim 2 haftadır bekliyorum mağazalar arası ring sistemiyle geliyormuş.

Hocam her gördüğünüz test doğru değildir. Biz Legion 5 Pro konusunda kaç tane test videosu bakıyoruz biliyor musunuz? Bazıları işlemciyi alev topu, birileri buz gibi serin gösteriyor. Burada kaynak güvenli değil ise hiçbir önemi yok. ASUS ile MSI cihazı arasındaki fark MUX farkı ancak bu değerler çok mantıksız. Yani Cyberpunk 2077'de 18 FPS farkı olması imkansız, MUX ile olsa olsa en fazla 3-5 FPS fazla olacaktır. Bu testin doğruluğuna açıkçası güvenmiyorum ki MSI üstadı @Radeon RX 5500M ve @Dark Lord of the Sith hocalarımı buraya davet ediyorum.

Intel ve NVIDIA birbirleriyle çok iyi çalışıyorlar.

Hocam bununla alakalı bir net bilgi yok ne yazık ki...

Hocam bu değerleri nereden aldınız? Varsa videosuna bakabilirim çünkü Valhalla GE66'da zaten ortalama 71 FPS veriyor. Bu değerler bana fazla uçuk geldi açıkçası.

Katılıyorum. Zaten MSI üstadı hocalarımı çağırdım, bir de onlar baksın bakalım 🤓.

Hocam bu değerleri nereden aldınız? Varsa videosuna bakabilirim çünkü Valhalla GE66'da zaten ortalama 71 FPS veriyor. Bu değerler bana fazla uçuk geldi açıkçası.
Techtesters ablamızın YouTube ye yaz çıkar gelmiş geçmiş en iyi en tarafsız laptop incelemecisi
Maksimum Gpu 140 Watt tdp değeri ve intel nvidia senkronu şarşırman ilginç aslında bende şaşırdım biliyormusun
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu iki linkteki fps değerlerini karşılaştırdım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sonuç yazdığım gibi çıktı yalnışım varsa düzeltirsiniz
Msi ge76 raider 10ug223tr gpu maksimum tdp değeri 140 Watt bu karşılaştırmadaki cihazdan 10 Watt daha fazla
İlk videoda 4:11 ikinci videoda 9:56 saniyedeki tabloları karşılaştırırsanız yazdığım değerler doğru
Daha yüksek tek çekirdek frekansı, oyun deneyimi için daha iyidir.

Techtesters ablamızın YouTube'ye yaz çıkar gelmiş geçmiş en iyi en tarafsız laptop incelemecisi.
Maksimum GPU 140 Watt TDP değeri ve Intel NVIDIA senkronu şaşırman ilginç, aslında bende şaşırdım biliyor musun?
Bu iki linkteki FPS değerlerini karşılaştırdım.
Sonuç yazdığım gibi çıktı yanlışım varsa düzeltirsiniz.
MSI GE76 Raider 10ug223TR GPU maksimum TDP değeri 140 Watt bu karşılaştırmadaki cihazdan 10 Watt daha fazla.
İlk videoda 4:11 ikinci videoda 9:56 saniyedeki tabloları karşılaştırırsanız yazdığım değerler doğru.
Daha yüksek tek çekirdek frekansı, oyun deneyimi için daha iyidir.

Bu konu uzmanlık alanıma girmediği için size cevap veremiyorum 😞. Bu yüzden @Radeon RX 5500M hocam ile @Dark Lord of the Sith hocalarımı etiketledim. MSI konusunda ve inceleme videoları konusunda kendileri uzmanlar.

Bu konu uzmanlık alanıma girmediği için size cevap veremiyorum 😞. Bu yüzden @Radeon RX 5500M hocam ile @Dark Lord of the Sith hocalarımı etiketledim. MSI konusunda ve inceleme videoları konusunda kendileri uzmanlar.

Intel'in oyunlarda önde olduğunu biliyoruz zaten hocam. 4800H ile hem serin hem performanslı hem de ucuz olduğu için bunu gözardı ederdik. Ama şimdi iki kere düşünmek lazım.

Intel'in oyunlarda önde olduğunu biliyoruz zaten hocam. 4800H ile hem serin hem performanslı hem de ucuz olduğu için bunu gözardı ederdik. Ama şimdi iki kere düşünmek lazım.
Anlıyorum hocam. Tam diğer markalar da AMD tercih etmeye başlamıştı üst düzey cihazlarda, bu AMD'ye çok fazla eksi olarak dönecektir...

Ben amd ryzen 9 5900hx kötü demiyorum yalnış anlaşılmasın efsane bir işlemci sadece oyun mühendislik grafik tasarım işlerinde intel bir adım önde eksileri var artıları var her iki işlemcininde önemli olan senin ne için kullanacağın aradaki fiyat farkınıda göz önüne alırsak Asus ama Asus fiyatlara zam yapıp aynı fiyata satmaya kalkarsa msi derim ben Asus un bu serisi laptop u tam bir fiyat performans ürünü Rtx 3000 gpu lu laptopların fiyatlar yükselmeye devam edecek almayı düşünenler elini hızlı tutsun seçenek olarak gigabyte laptoplara bakabilirler ama 15p modeli 15g modeli diye ikiye ayrılıyor 15p modelini seçmeye özen göstersinler bir 15g modeli iyi değil iyi araştırsınlar fiyatına göre güzel ürün 15g Max-Q oluyor 15P Max Performans
Rtx 3070 nasıl dövüyor izleyin çekirdek ve bellek saat hızları maksimum tdp değerleri çok önemli
Bu üründe fiyat performans ürünü 15.6 inç i7 10870h rtx 3070 max-p 130 Watt bir iki gün önce 21.000 TL ye görmüştüm tercih edebilirsiniz asusa yetişip alamayanlar bunu tükenmeden gönül rahatlığıyla tercih edebilirler tek eksisi benim için 15,6 inçh olması 17,3 olsa tadından yenmeyecek

Arkadaşlar 1Hafta oldu alalı dün geceden cihaz açılmadı başlat düğmesine bastım ampul ve uçak simgesinin ışıklar açık RGB klavye ve RGB şerit ışıkları yanıyor bilgisayar start almıyor ama

Arkadaşlar 1Hafta oldu alalı dün geceden cihaz açılmadı başlat düğmesine bastım ampul ve uçak simgesinin ışıklar açık RGB klavye ve RGB şerit ışıkları yanıyor bilgisayar start almıyor ama
Sen zaten bir tane iade etmemiş miydin? Yeni gelen de mi sorunlu çıktı?

Piyasada kalmayınca değiştirmezler diye iade etmedim ekranın ıps glowu arkadaşın attığı fotoğraftaki ile aynı ondan normal geldi bombe işini de bi ara gönderir yaptırırım diyordum sadece bi kablo bağlantısı tırnağın altından geçmiş ondan öyle olmuş gözüküyordu dün bilgisayar start almadı saçmalık

Piyasada kalmayınca değiştirmezler diye iade etmedim ekranın IPS glowu arkadaşın attığı fotoğraftaki ile aynı ondan normal geldi bombe işini de bir ara gönderir yaptırırım diyordum sadece bir kablo bağlantısı tırnağın altından geçmiş ondan öyle olmuş gözüküyordu dün bilgisayar start almadı saçmalık

Sana limon denk gelmiş kardeşim demek ki.

Piyasada kalmayınca değiştirmezler diye iade etmedim ekranın IPS glowu arkadaşın attığı fotoğraftaki ile aynı ondan normal geldi bombe işini de bir ara gönderir yaptırırım diyordum sadece bir kablo bağlantısı tırnağın altından geçmiş ondan öyle olmuş gözüküyordu dün bilgisayar start almadı saçmalık

ASUS STRIX serisinde ucuza kaçmış. Belli ki kalite kontrol problemleri de büyük.

Yeni konular

Geri
Yukarı