ASUS ROG STRIX G713QR vs Slayer 10XL-3070 Ti

sezertunc

Centipat
Daha fazla  
1. https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g713qr-k4178a36-amd-ryzen-7-5800h-64gb-2tb-ssd-rtx3070-freedos-17-3-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00003TGXZW?magaza=Arcadia Bilişim
2. Slayer[2] 10XL-3070Ti D5 - Game Garaj (64 GB RAM ve 2 TB SSD hali.)

Yarın sipariş vereceğim son aşamaya kadar aklımda hep ASUS olan vardı direkt onu alacaktım ama az önce GameGaraj'ı fark ettim, ne kadar her açıdan daha iyi gözükse de GameGaraj'ın çok fazla yazılımsal sıkıntıları olduğunu ısındığını ve bazen darboğaz yaptığını internette okudum. Sizce ne yapmalıyım siz olsanız hangisini seçerdiniz?

@Artoria Pendragon hocam sizin de fikrinizi almak isterim birkaç gün önce sizden fikrinizi alacağımı ve sizde bakabileceğinizi söylemiştiniz.

Hocam, attığınız model STRIX'in eski kasası MUX yok ve 130W. Fiyatı mantıklı değil. GameGaraj MSI Crosshair kasa kullanıyor soğutma ve kalite olarak iyi olduğu söylenemez. Legion veya 4000 serisinin düşmesini beklemenizi öneririm gene.

Hocam, attığınız model STRIX'in eski kasası MUX yok ve 130W. Fiyatı mantıklı değil. GameGaraj MSI Crosshair kasa kullanıyor soğutma ve kalite olarak iyi olduğu söylenemez. Legion veya 4000 serisinin düşmesini beklemenizi öneririm gene.

Bunun 17.3 olanı ve en azından ram ve ssd olarak daha yüksek olanı yok mudur

Bunun 17.3 olanı ve en azından RAM ve SSD olarak daha yüksek olanı yok mudur

17.3 olanı yok, diğer RAM ve SSD fazla olan versiyonları bulunuyor fakat gereksiz daha pahalı. Sonradan kendinize göre upgrade yapabilirsiniz.

RTX 4000 serisini bekleyin.
Hocam media marktta bir çalışandan piyasadaki tüm laptoplara ay sonuna kadar yüklü bir zam geleceği hakkında bir duyum aldım en fazla 46 bin ödeyebilir durumdayım daha üstüne zam gelirse çıkamam ve benim için en kötü senaryo olur ayrıca 4060 serisi 3070 serisinden daha az performanslı olacak diye de biliyorum. (?)
Ayrıca beklemekten kastınız ayın 23 üne kadar mı?

Peki ne yapayım eğer daha iyi olur derseniz benim attığım ROG STRIX'e göre yarın ön siparişten alayım bu MSI 4060'ı?

MSI'ı alma, daha Max-P 4060'lar Max-P 3070'e zar zor saf güçte yaklaşıyor. Bu model 105W tercih edilmez. Modellerin biraz daha yaygınlaşmasını beklemen lazım veya Legion.

MSI'ı alma, daha Max-P 4060'lar Max-P 3070'e zar zor saf güçte yaklaşıyor. Bu model 105W tercih edilmez. Modellerin biraz daha yaygınlaşmasını beklemen lazım veya Legion.
Tahminen ne kadar süre beklemem gerekiyor? Bazı sorunlardan ötürü çok fazla bekleyemem maalesef, önümüzdeki günlerde almam gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı